Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heniek_8: pierwsza moja myśl to że mają za ciasno. Aż tak źle nie wygląda zobaczymy jak w tym sezonie spiszą się jako łowcy muszek.
@yneb: no właśnie mogą mieć za ciasno i przez to robią się palemki - jak je rozsadzisz i wkopiesz głębiej to będzie gitara ʕʔ BTW bardzo ładne tłustosze!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: ciężko znaleźć ładne doniczki z podstawką może coś polecisz, to mój arsenał na walkę z owocówkami, mam wyciskarkę wolno obrotowa i wiosna lato przez resztki z niej dużo muszek zobaczymy jak sobie poradzą
@yneb: u mnie stoją w takich zwyklych, ale zawsze można dać osłonkę czy coś. Byleby miało otwory z dołu na podstawkę. Jeśli chodzi o walkę z owocówkami, to polecam obłożyć doniczkę resztkami owoców, muszki zaraz się zlecą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: heja piszę bo widzę że przesiadujesz na tagu, kapturnice są w Biedronce, ale nie kupiłem bo z tego co pamiętam trzeba zimować. Mam rację? Masz jakiś łatwy sposób na zimowanie czytałem że trochę z tym zachodu?
@yneb tak, kapturnice i muchołówki potrzebują zimowania, czyli okresu spoczynku - niższe temperatury (poniżej 12 stopni), mniej wody i słońca. Plus marketowce koniecznie trzeba przesadzić, bo poza słabym podłożem mogą wprowadzić do mieszkania armię ziemiórek czy innych tego typu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli chodzi o samo zimowanie no to różnie, można w garażu, piwnicy czy nawet na balkonie, byle by ogarnąć izolację (np styropian), żeby doniczka nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vic124: aha rozumiem to ja zostanę przy tłustosz, rosiczce Alicji i powiększę kolekcję o dzbanecznik chyba będzie prościej póki co. Dzięki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: kiedy najlepiej rozsądzać /przesadzać roślinki? Masz jakiś ciekawy sposób na zagospodarowanie rosiczek po rozsadzeniu? Na myśl przychodzi mi rozdanie bo chyba nie opłaca się posadzenie ich w jednej długiej donicy.
@yneb: jak masz miejsce, to sobie trzymaj. W razie potrzeby szybkiego prezentu masz ładne rośliny na wydaniu albo do ewentualnego odsprzedania. Ja zwykle rozdaję, ale spora część capensisów poszła do kompozycji w szkle ʕʔ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: pokażesz te kompozycje w szkle? Tak przy okazji mam tłustosza w doniczce o wysokości około 18cm czy to nie głupie przecież on nie ma rozbudowanego systemu korzeni, z drugiej strony nie chciałem żeby liście wychodzili poza doniczkę poza obręb. Zastanawiam się czy nie przesadzić go w doniczkę szeroką a niską, jak Ty trzymasz tłustosze?
@yneb: tak wyglądało po zrobieniu i w kolejnym sezonie. ʕʔ Obecnie nie mam do tego dostępu, ale za jakieś 2 tygodnie porobię zdjęcia jak wygląda teraz. Warstwa drenażu + torf no i rośliny, głownie Drosera capensis i Drosera spatulata. Co do tłustosza, to jemu bliżej do sukulentów niż takich bagienkowych. Trzymam w takich zwykłych, typowych doniczkach i podlewam raz w tygodniu. Dotychczas podłoże to czysty, kwaśny torf,
Pobierz Vic124 - @yneb: tak wyglądało po zrobieniu i w kolejnym sezonie. ʕ•ᴥ•ʔ Obecnie nie ma...
źródło: comment_1596009102foSDzHxbgUIq8QKhROrki2.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: ja pytam odnośnie tłustosza bo jak go kiedyś przesadzałem to mi po prostu odpadł od ziemi jakby nie miał korzenia w ziemi. Ojezu jak ja bym wziął tak swojego tłustosza jak ty na zdjęciu to by spadł
@yneb: one mają bardzo malutko korzeni, zdjęcie też nie było całkiem w pionie, bo bym zasypała ziemią cały pokój xD Także to, że Ci tak odpadł jest dość normalne