Wpis z mikrobloga

#samochody #fiat #bravo #ford #fordfocus #kupautozmirko #focus
#motoryzacja

Cześć mirkeczki, zastanawiam się nad kupnem kompakta w benzynie. Na placu boju został focus mk2 2.0 i bravo 1.4 120 t-jet. Posiadacie/posiadaliście te modele, skrobniecie coś o nich? Wiem, że w foka ma problemy z zapieczonymi pierścieniami, bravo skrzynia przedlift i aktywatory. Dojazdy do pracy trasą 15km w jedną stronę. Bardzo głośno jest w obu samochodach? Przesiadka z opla astry z 99r 1.4 benzyna :) Budżet ~25k
  • 7
  • Odpowiedz
@Nesther: O foce to się nie wypowiem ale bravo, o którym piszesz posiadam prawie rok. Generalnie to fajny samochód za przystępną cenę. Za 25k to już w bardzo spoko stanie powinieneś kupić. Co do głośności to jest raczej w niskiej granicy normy - mogło być lepiej.
Wady:
-skrzynia M32,
- psujące się pierdoły typu przepalające żarówki, zaparowane reflektory,
- niski zwis przedni (przy większych wertepach trze osłoną),
- słaba widoczność z
  • Odpowiedz
  • 1
@Nesther bravo spoko auto, miałem linea z tym silnikiem, przez 120kkm nic wielkiego się nie działo, trzeba tylko pamiętać o regularnej zmianie świec które 10 lat temu szło dostać tylko w ASO. Teraz pewnie jest lepiej.
Czemu nie megane 3?
  • Odpowiedz
@Nesther: @Huzarkiewicz: Jeszcze dodam od siebie tylko tyle.

Miałem Focusa mk2 lift 2.0 TDCi przez 3 lata - jeździło mi się znakomicie, jeździłbym dalej, ale musiałem przesiąść się do S-Maxa.
Kolega ma od 4 lat Bravo 1.4 benzyna wolnossąca - jeździłem parę razy.

Powstrzymam się od porównywania dynamiki bo to kwestia silnika, ale:
- jakość wykończenia - wygrywa Focus (wersja Ghia z welurowymi fotelami)
- jakość pracy zawieszenia - wygrywa
  • Odpowiedz
@kobrys13: Dzięki wielkie :)
@klark Jakoś w megance odpycha mnie design, o ile tył w w trzech drzwiach jest boski, a w pięciu po prostu spoko, to ten przód jakoś za cholerę mi nie leży. Z tego co czytałem z 1.4 tce sporo pali i ciężko o dobry egzemplarz, a 1.6 110 może kuleć z dynamiką. Chociaż skrzynia 6 jest plusem.
  • Odpowiedz