Wpis z mikrobloga

Do dzbanow, ktorzy nie rozumieja sytuacji z dowozami i prosbami restauracji o korzystanie z ich wlasnych dowozow.

- Wiele knajp, aby przetrwac, podpisalo umowy na duze prowizje z Woltem, Uberami i Glovo.
- Prowizje sa tak duze, czasem rosna z dnia na dzien, ze marza knajp sie dramatycznie zmniejsza.
- Wiele knajp zaczelo organizowac wlasne dowozy, by nie placic zbojeckich prowizji i prosic o to klientow, aby korzystali z ich dowozu.

Co robi wykop?
- #!$%@? #!$%@? dupa dawac #!$%@? znizki, skoro stac was na tak duze prowizje!
- Janusze biznesu, rozwiazcie se unowy z Uberem!

Cos niesamowitego, jak bardzo jestescie zdzbanieni...

Mam kilki znajomych prowadzycych knajpy i wielu menadzerow/kelnerow obslugujacycy systemt Ubera tez.

#gastronomia #gastrowarszawa #ubereats #wolt #glovo
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@onuceSzatana: Nikt ich nie zmuszał do podpisywania niekorzystnych dla nich umów, więc niech nie skomlą.

Chcącemu nie dzieje się krzywda. Mogli sobie przeliczyć wszystkie scenariusze.

Dobra knajpa nie potrzebuje randomów z internetu, bo ludzie sami ją sobie polecają. Ja sam korzystam z tych apek tylko jak mi kupon przyślą, więc sam z siebie nic bym z ich własną dostawą nie zamówił.
@Tytanowy_Lucjan: Nie rozumiesz, ze uber zmienia prowizje z dnia na dzien? I ze chodzi o przetrwanie biznesu? I co #!$%@?, nie wolno im nagle dolavzyc papierka do zamowienia, bo juz chcacemu dzieje aie krzywda, jak chce zareklamowac wlasny dowoz?

#!$%@? widze, idzie ban dla ciebie jak jeszcze raz to #!$%@? prawidlo z dupy wypowiesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@onuceSzatana: xD nie zesraj się.

Na pewno w umowie ubera była informacja o możliwych zmianach w prowizjach no ale kto dziś czyta umowy co nie? "Pan tu podpisze i się nie martwi tylko zacznie myśleć gdzie kasę z zamówień chować." A potem "chlip chlip uber taki zły, a ja biedny".
Tytanowy_Lucjan - @onuceSzatana: xD nie zesraj się.

Na pewno w umowie ubera była inf...

źródło: comment_1588612174tZcMXWvTZFUAdIUwBYKUj4.jpg

Pobierz
@Tytanowy_Lucjan: Na pewno byla, co nie znaczy, ze ktos spodziewal sie dwukrotnego wzrostu prowizj w dwa tygodnie, niczym niewyjasnione, poza checia zlupienia restauratora i slorzystaniu na jego klopocie.

#!$%@? prawidla wsadz sobei w dupe, dla ciebie juz nic nie ma znaczenia, tylko prawo dzungli. Dla takich jak ty powinno byc panstwo z dzungla, bysxie sie bawilu w przemoc, settlersow, zdychali w wieku 15 lat odstrzeleni z powodu klotni starego z sasiadem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@onuceSzatana: Mam wrażenie, że z twoim podejściem i logiką wziąłbyś kredyt we frankach jakby zaczęli go ponownie przyznawać, a potem rzucał #!$%@? w banki, że "skąd mogłem wiedzieć, że stopy skoczą dwukrotnie?!"

Skoro jest zapis o płynnej prowizji to należy przekalkulować każdą ewentualność skoro efekt skali może pozbawić zysku, a nie płakać, że jedna ze stron umowy korzysta z jej zapisów.

I ludzie mają rację. Skoro uber bierze np. 17% prowizji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@onuceSzatana: prośba prośbą, to rozumiem, ale podawanie kwot prowizji jest już mega słabe ze strony restauracji. Wiele restauracji sobie radzi i np z takiego Ubera mają wyłączonych ich dostawców i dowożą sami (mniejsza prowizja), pozatrudniali nawet własnych ludzi do rozwozow.
Z tej prowizji jest opłacony dostawca, jego bonusy za ilość zrealizowanych dostaw, jego stawka godzinowa, jego sprzęt (torba, czasem nawet ubrania), a także organizowanie promocji dla klientów, reklamy (pośrednio też reklamując
@Tytanowy_Lucjan: Wielu ludzi, niekorwinisyow, zaczelo wydawac wiecej hajsu na ratowanie biznesow, ktore sa im bluskie. Niczym wiecej nie jest ten apel: apelem. Nienjest zabroniony zadna umowa. A wy strzelacoe z dupy, ze restaurator broni sie przed krwiopijca.

Ej #!$%@?, a jakby ci kamienice wykupil kamienicznik i podniosl czynsz 3x, zeby cie zniszczyc, to tez spamowalbys mandzur i pokornie opuacil lokum? Tak pytam, bo wiesz, czasem nie ma sie gdzie isc, ma
@estenten: Nie jest, pokazuje, ile na tym zamowieni zarabia firma, ktora dowozi, a ile restauracja. Zakladam sie, ze nie wiedziales, ile to jest.

Zapominacie wszyscy, w jakich okolicznosciach jestesmy. Uber dyma knajpy i robi z nimi co chce, podbil niektorym prowizje dwa razy. Bez nich wiele knajp musialaby sie zamknac. I jak smiecie porownywac do tego kartke z informacja? To nie jest zadna tajemnica.
@estenten: Ja #!$%@?, to jest oczywiste, ze kazdy ma jakies kosztu. Wyjasnij mi, jakie koszyu wyjasniaja dwukrotny wzrost i tak wysokiej prowizji z dnia na dzien. Prowizja zjadajaca cala marze knajpy. To jest absurd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@onuceSzatana: Skoro mieszkam w czyjejś kamienicy i prawo jest takie, że może on wywalić poziom w czynszu w kosmos to chyba logiczne, że uczciwy człowiek się wyniesie i wynajmie coś innego, a nie zadzwoni po dzbana Ikonowicza, żeby go przed okrutnym kamienicznikiem bronił.
Mieszkasz w czyjejś własności to liczysz się z tym, że kiedyś będziesz musiał ją opuścić.

Jak się ma dzieci i bezrobotną żonę to trzeba było myśleć wcześniej o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onuceSzatana: dwukrotny? 30% to standard, serio Uber bierze teraz 60%? ( ͡º ͜ʖ͡º) kity wciskasz i tyle. O 40% słyszałem i jest to imho możliwe.
A te Twoje %x2 tylko w przypadku, gdy restauracja mając tablet Ubera dowoziła samodzielnie, a teraz posiłkują się dostawcami Ubera
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@onuceSzatana: praktycznie w każdym poście kogoś obrażasz xD
Odbyt Cię boli xD
Dzięki takim frustratom, jak Ty będę jeszcze więcej jeździł i jeszcze więcej zamawiał samemu ( ͡º ͜ʖ͡º)