Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie można w miarę bezpiecznie stwierdzić, że nie wyszły granaty? Butelkowałem wczoraj swoją pierwszą warkę i trochę jestem wydygany przebywać koło tych butelek żeby mi nie strzeliły w twarz xD Z 3-4 tygodnie jak nic się nie stanie to można być w miarę spokojnym?

#piwowarstwo #piwo
  • 28
@Bogdan23: @Qbol69: @paradoksik: @jszq: panowie ja mam inne pytanie, czy wyszło wam kiedyś słodkie piwo po nalaniu? xD

Dawałem ~4g cukru na butelkę i piwo nie było mocno nagazowane po 2-3 tyg a jednocześnie mega słodkie xD aż się źle piło.

Możliwe, że drożdże tak powoli jedzą cukier?

Podejrzewam, że mógł się nie zmieszać dokładnie jak wlałem roztwór cukru a poźniej w to lałem piwo przed zabutelkowaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hubi-hubi: a takie zwykłe apa zacierane w 68 tylko na słodzie pale ale. No nie ma szansy na taką słodycz.

Zresztą niektóre butelki nie były w ogóle słodkie, tak jak powinno być. Wieczorem otworze i sprawdzę czy się zmienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hpiotrekh moze się w ten sposób utlenilo? Miodek / landrynki, takie klimaty słodyczy?
Z drugiej strony musiałoby być solidnie napowietrzone przy rozlewie żeby poszło tak szybko. Stosujesz jakiś reduktor utleniania jak np wit.C?
@wertychochlik: nie, dosłownie jakbyś posłodził piwo cukrem xD

zawsze w ten sposób robiłem i nie specjalnie mieszałem to piwo i było ok. Ale teraz spuszczałem je przez taką śmieszną tkaninę. Może ona zmniejszyła mieszanie się piwa z cukrem i poszły takie słodziaki.

Wybuchnąć chyba nie powinny, bo kiedyś do testu nalałem 8g cukru do 0,33 i nic się nie stało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko wytrawna apa