Wpis z mikrobloga

P O T Ę Ż N Y wirus sieje spustoszenie wsrod populacji 85+ czyli dobija już tych ledwo żywych.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby odizolowanie osób narażonych, a reszta społeczeństwa funkcjonuje normalnie.
Mam na myśli zalecić im izolacje, a nie wymusic.
Wtedy nie byłoby kryzysu, wielu z was pewnie uzna że takie rozwiązanie byłoby zle, dlaczego??
#koronawirus
  • 28
@bazylczuk: przecież napisałem że zalecić ją jestem za demokracja a nie dyktatura. Niech se idą do sklepu zachowując środki ostrożności to się nie zaraża i dodatkowo o takich godzinach gdzie mało ludzi jest. Opiekuna też pewnie jakiegoś by mielo
@anonanonimowy321: bo zakładasz że Polska służba zdrowia jest z gumy. Nie jesteśmy Niemcami czy Szwecją z nowoczesnymi szpitalami. Już teraz zamykane są całe oddziały bo nie potrafią zatrzymać wirusa na zakaźnym, ludzie którzy leżą na inne schorzenia dostają w gratisie od personelu koronawirusa.

Chciałbyś iść na jakiś zabieg chirurgiczny i umrzeć na niewydolność oddechową? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anonanonimowy321: jak ktoś umiera w wypadku to nie leży w szpitalu kilka tygodni. ani nikogo nie "zarazi" tym wypadkiem, poza współpasażerami lub innymi ofiarami zdarzenia.

problem z koronawirusem jest taki że jest bardzo zaraźliwy, i sporo ludzi nim dotkniętym wymaga opieki lekarskiej. połącz kropki i zrozumiesz że puszczenie tego luzem spowoduje kompletnie zatłoczenie szpitali ludźmi chorymi (w różnym wieku) - wielu z nich z tego wyjdzie, ale bez opieki lekarskiej może
przecież napisałem że zalecić ją jestem za demokracja a nie dyktatura


@anonanonimowy321: no dobra, to ignorują zalecenia, tysiące łapią w krótkim czasie wirusa i zapychają szpitale, przez co umierają wszyscy wymagający w tym okresie opieki zdrowotnej. Co teraz?
@anonanonimowy321: w niektórych krajach gdzie nie wprowadzono restrykcji ludzie z natury są zdystansowani wobec siebie, np w takiej Szwecji. też nie spodziewam się że ten wirus spustoszy np Finlandię

a i możliwe że standardy higieny są inne.
@POTEZNA_HAUBICA: Jak po wielu chorobach wywolwyamych przez wirusy.
Możliwe powikłania np. Po grypie to "zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, niewydolność krążenia oraz zespół Guillian-Barré, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu czy poprzeczne zapalenie rdzenia." wiec nie dziwię się że koronawirus covid 19 też jakieś może mieć @Xysz:
@anonanonimowy321: ależ to tylko przykład, ja ciebie też nie nazwałem kretynem. Tak to tylko odebrałeś. Uszanuj moje zdanie, a nie czepiaj się, że użyłem słów, które wziąłeś do siebie. Zamiast emocjonalnego pisania podchodź do rozmowy spokojnie Mireczku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bazylczuk: typowa mentalność niewolnika
( ͡° ͜ʖ ͡°)

"zalecić, to można pacjentowi branie witaminy C. Jak weźmie to dobrze, jak nie weźmie to nic się nie stanie. Zalecanie jest o dupę potłuc. Twój pomysł w takim razie jest bezsensowny. Dziękuję, można się rozejść"