@Trollsky nie żeby tego , ale jak by mnie w szkole mój majster zobaczył , że używam tak suwmiarki jak ty , to miałbym przewalone. o braku okularów ochronnych i rękawiczek podczas pracy ze szlifierka to już w ogóle nie mówię. z miesiąc na szmacie sprzątając warsztaty to na pewno ..
@muchabzz: W sensie że znaczy sobie tą suwmiarką linie? Kiedyś pracowałem na zakładzie gdzie to było normą. Kupowano tanie suwmiarki właśnie do znaczenia na blasze. Do pomiarów były inne suwmiarki. Generalnie normalna praktyka tam gdzie 0,5mm nie robi różnicy.
@muchabzz: w 90% czasu mam okulary na nosie. Co do suwmiarki - ciesze sie ze własnie nie chodziłem do zadnego technikum gdzie sadystyczny majster #!$%@?ł za wszystko. Jestem lalusiem po liceum :) Nie wyobrazam sobie zycia bez trasowania suwmiarką, bardzo mi to ułatwia prace, no i ta stara suwmiarka z napisem CCCP od 10 lat jest po prostu niezajebliwa :)
CENA NA PRIV WIECEJ DANYCH PRIV Czas to zmienić! Cennik w każdym sklepie ku wygodzie kupującego cena pod każdym produktem! Albo chociaż orientacyjna cena za podstawowy model to sobie każdy oszacuje bez straty czasu na pisanie
Skąd hajp na damast? Nie lepiej robić z jednego kawałka stali albo po prostu kanapkę laminat z 3 warstw To tylko estetyka czy stoi za tym jakąś poprawa wytrzymałości? Kolejne pytanie, gdzie są ci wszyscy starzy knifemakerzy, przecież w Polsce jest ich ze 20 z czołówki a tych pomniejszych ale nadal świetnych w swojej pracy to pewnie ze 100 jak nie więcej? Są z całego przekroju cenowego od 200zl do kilku tysięcy.
@Nerlo_ajcats: bo damast jest ładny i się sprzedaje, podejrzewam że większość knife makerów po prostu wróciła do normalnej pracy bo ta ich nie utrzymała i coś tam gdzieś dłubią sobie w wolnej chwili
@ugabugadojaskini: coś w tym jest. Na pewno pomaga podbicie innych krajów, ale to już trzeba trochę stabilnej produkcji i jakości. Wystarczy jedno potknięcie i już Ci będą źle opinie ciągle pisać jak firmie za-pas mimo że fajne noze to juz przylgnęła do nich łatka tych złych bo mieli z recenzentem na yt spine
Komentarze (93)
najlepsze
Z miłą chęcią bym poznał cennik Twoich noży.
Na stronie żadnego info nie znalazłem, zawracać dupy nie lubię.
Pozdrawiam.
CENA NA PRIV.
WIECEJ DANYCH PRIV
Czas to zmienić! Cennik w każdym sklepie ku wygodzie kupującego cena pod każdym produktem!
Albo chociaż orientacyjna cena za podstawowy model to sobie każdy oszacuje bez straty czasu na pisanie
Mimo wszystko przed Twoja odpowiedzią myslalem że te najtańsze koło tysiaka :) nigdzie nie ma info.
To tylko estetyka czy stoi za tym jakąś poprawa wytrzymałości?
Kolejne pytanie, gdzie są ci wszyscy starzy knifemakerzy, przecież w Polsce jest ich ze 20 z czołówki a tych pomniejszych ale nadal świetnych w swojej pracy to pewnie ze 100 jak nie więcej?
Są z całego przekroju cenowego od 200zl do kilku tysięcy.
Nieaktualne info? Blacha d2 na nozyk bushcraft 10 -13cm ostrego 24zl.
https://volnik.pl/sklep/stal-na-noze/blachy/nc11lv-d2/nc11lv-d2-plaskownik-6x40mm/
Po prostu jest przebitka i tu nie ma co gadać ze materiały takie drogie. Noze z d2 po 1200zl. Biznes niezły.
Komentarz usunięty przez autora