Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić?

Złożyłam już podanie o umorzenie ZUS, teraz nie wiem, czy starać się jeszcze o te 5000 koła z PUP?

Sprawa wygląda tak, że nie zaliczyłam spadku dochodów, mój tryb pracy się nie zmienił, pracuję zdalnie jak dawniej #tlumaczenia

Moimi kosztami bieżącymi są ZUS i księgowość. Boję się tylko, że ZUS odrzuci mi wniosek o umorzenie składek i będę musiała bulić za 3 miechy z odsetkami - na to wydałabym te 5K i jak coś zostanie, to też na przyszły ZUS.

Sram się tylko, że dowalą mi jakąś kontrolę, że mnie kryzys nie dopadł, więc po co składam wniosek o cokolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Help, jak wy to rozgrywacie?

#przedsiebiorcy #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #tarczaantykryzysowa #zus #pup
  • 59
@Looking20: #biurokracja typowe dla komuny myślisz serio, że przedsiębiorcy nie mają nic innego na głowie niż trzymanie się tych warunków? Mówiłem, ze jest haczyk, bo nie ma czegoś takiego jak bezzwrotna pożyczka xD to zwykły produkt pożyczkowy, a założę się, że większość nie zdąży bo nie będzie miała do tego głowy co jest zrozumiałe, lub wykorzysta całą te śmieszną kwotę pożyczki i nie będzie miała na spłatę
@Likenavy: No masz rację, ale uwierz mi, że jako pożyczkodawca z tak #!$%@? prawem w kraju, w którym "funkcjonujesz" dla przykładu jako taka część społeczeństwa możesz dowolnie manipulować treścią umowy (ile lichwiarzy tak robi?" myślisz, że pożyczkobiorcy rzetelnie czytają umowy? XD 99% podpisujących tego typu dokumenty kiedy dostaje papier do podpisania nawet nie czyta co podpisuje tylko rach ciach zrobi podpis i odbiera gotówkę, także tego ¯\_(ツ)_/¯
@Llukaszszz: @Looking20: Przecież wszystko jest jasno napisane w umowie którą podpisujesz z UP, to tylko trzy strony A4. Większość przedsiębiorców ma księgowych którzy ogarniają im wszystkie papiery w terminie, jeśli sami się tym nie zajmują. Co miesiąc trzeba pilnować jakiegoś terminu zapłaty podatków i składania różnego rodzaju wniosków i rozliczeń to myślisz że te 5min. na złożenie wniosku o umorzenie coś nam zmienia? Dyskusja jakby to był kredyt hipoteczny na
@Llukaszszz: Spoko, umowa już podpisana, jeszcze tylko czekam na postojowe. A księgowość prowadzę sobie sam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dam znać za 3 miesiące, zaznaczę sobie ciebie razem z terminem wysłania wniosku o umorzenie.
@Llukaszszz: czy Ty zostałeś kiedyś skrzywdzony przez PiS? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No offence, ale zakładanie z góry takiego scenariusza, który nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości jest trochę irracjonalne. Masz umowę z UP która została skrzętnie przeczytana, dodatkowo jak sam potwierdziłeś, polski naród jest głupi i nie trzeba się tak gimnastykować żeby kolokwialnie mówiąc go #!$%@?. I Ty, ta przeczytana umowę zestawiasz z lichwiarstwem i tym,
@Likenavy: Jako Polak i Patriota jestem codziennie krzywdzony przez te PiS-owskie coś czy inne PO ( ͡° ʖ̯ ͡°) to ma drugie dno i nie ma czegoś takiego jak pożyczka bezzwrotowa i pojmij to laska :) nie wierz we wszystko co ci mówi TVP bo to tak nie działa, nie bez powodu przedsiębiorcy wyśmiali te "tarcze antykryzysową" a są zmuszeni ją wziąć pożyczka to pożyczka nie ma
@Likenavy: Ja bym się aż tak nie produkował na twoim miejscu, szkoda czasu. Kolega chyba zwala na aktualny rząd całą swoją nieudolność i to że zapewne pracuje na jakiejś gównianej umowie albo i bez, więc niewiele mu się w tej sytuacji należy. Zazwyczaj najwięcej krzyczą ci którzy najmniej mają do powiedzenia, zwykły ból dupy bo inni coś dostają za darmo, a właściwie to nie za darmo, cały rok płacimy na FP
@tunia86 mam takie same rozkminy. Ci chyba świadczy o jakimś skrzywieniu bo zastanawiam się czy na pewno zasługuje na pomoc skoro nie jest tak źle i w ogóle, czy nie ma jakiegoś haczyka na co można wydać kasę... A inni biorą jak leci.
Jak wytłumaczył mi kolega trzeba brać żeby nie zmniejszać swojej konkurencyjności w biznesie. Kurde, słaby biznesmen że mnie...
Napisz jak się zdecydujesz :-)