Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić?

Złożyłam już podanie o umorzenie ZUS, teraz nie wiem, czy starać się jeszcze o te 5000 koła z PUP?

Sprawa wygląda tak, że nie zaliczyłam spadku dochodów, mój tryb pracy się nie zmienił, pracuję zdalnie jak dawniej #tlumaczenia

Moimi kosztami bieżącymi są ZUS i księgowość. Boję się tylko, że ZUS odrzuci mi wniosek o umorzenie składek i będę musiała bulić za 3 miechy z odsetkami - na to wydałabym te 5K i jak coś zostanie, to też na przyszły ZUS.

Sram się tylko, że dowalą mi jakąś kontrolę, że mnie kryzys nie dopadł, więc po co składam wniosek o cokolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Help, jak wy to rozgrywacie?

#przedsiebiorcy #wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #tarczaantykryzysowa #zus #pup
  • 59
@Looking20: Szkoda mi Ciebie, bo jawnie dajesz się oszukiwać. Wyobraź sobie taką sytuację przykładowo to ja jestem teraz rządem i jest pandemia wirusa Ty jesteś przedsiębiorcą ja chcąc wyjść na korzyść dla siebie proponuje Ci pożyczkę w kwocie 5 tys i tak jak oni mówią. Gwarantuje Ci, że będziesz mógł sobie ją umarzać na trzy miesiące i nie musisz się bać tylko POŻYCZ ode mnie te pieniądze ja Ci je daje
@Looking20: No jasne xD bo co mają powiedzieć xD to czysta reklama produktu. Normalny rząd tak jak w Niemczech ma nadwyżkę w budżetówce i umarza opłaty przedsiębiorcom tylko nasz rząd robi wszystko od dupy strony proponując pożyczki xD

#polska
@Llukaszszz: Ale nie rozumiesz, że ja mam w to #!$%@?, nie wydam tej kasy, jak mnie wydymają to im oddam, mam w #!$%@? ten rząd i wszystko mi tu śmierdzi gownem łącznie z przypadkami zachorowań i #!$%@? wyboru
@Looking20: Na początek przedsiębiorcy wyśmiali te "pomoc" rządową, że to kpina itd i nie mają wyjścia albo ogłosić upadłość, albo brać pożyczkę i jakoś kulać swoją działalność :(

ale powiedz mi nie zajebia ich później za to jeśli nie będą umarzac?


No właśnie zajebią ( ͡° ʖ̯ ͡°) przez odsetki itp doliczone opłaty
@Llukaszszz: jak się czyta to co piszesz to jesteś totalnym przeciwieństwem tych wszystkich babć które są za pisem, ale to w taki niezdrowy sposób, ja rozumiem, żyjemy w #!$%@? kraju, ludzie są głupi i rząd robi z nas debili, ale weź pod uwagę ze nie wszystko jest na świecie zero jedynkowe i nie da się żyć z takim skrajnym nastawieniem do świata XD koles czytał umowę, jest żadnego oprocentowania nie było