Wpis z mikrobloga

Przypadkowo trafiłem na dowód, że drukarki w NBP czy gdzieś tam rzeczywiście robią brrrr. Poniżej zdjęcie pieniędzy w takiej kolejności, w jakiej wydał je bankomat. Popatrzcie na numery banknotów. Wszystkie jeszcze "pachną farbą". Nie pierwszy raz wyciągam kilkaset+ cbl z bankomatu, ale pierwszy raz widzę coś takiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koronawirus #pieniadze #polska
Laszl0 - Przypadkowo trafiłem na dowód, że drukarki w NBP czy gdzieś tam rzeczywiście...

źródło: comment_15885057332MeyfUUafCpy9I8Bms5WSi.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Laszl0: raz parę razy w miesiącu od wielu lat wyciągam z bankomatów kwoty 5-20k. W 70% przypadków na przestrzeni lat były to właśnie nowki sztuki.
  • Odpowiedz
@Laszl0: mam limit 1000zł dziennie i potrzebowałem 2k gotówki :D jeden mi wydał ładnie 5x200 nówki sztuki po kolei, drugi wydał mi po 20x50zł i wszystkie brzydkie i stare :<
  • Odpowiedz
Ale to standard, w niektórych bankomatach, że ładują przede wszystkim nówki, a że one są pakowane partiami to i cyferki będą po kolei. Zazwyczaj Euronet ma stare szmaty w środku, ale ING czy PKO często nowe. Ah i nowe banknoty to nie zawsze dodrukowane. Częste wycofuje się z obiegu stare, uszkodzone i zużyte, a na ich miejsce drukuje się nową sztukę.
  • Odpowiedz
@bladyatl: @elzevir: No to albo to po prostu "przypadek", jak piszą powyżej, że wszyscy trafiliśmy na dostawę tylko nowych banknotów, albo to jednak nie przypadek, że tylko nowe banknoty trafiają do bankomatów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nigdy wcześniej nie trafiłem na same nowe banknoty, ale co ja tam wiem, żyję tylko 30 lat.
  • Odpowiedz
  • 1
@Laszl0 całkiem sporo, często jak chcę mieć drobne żeby nie rzucać stową kupując chleb to wpisuję kwotę typu 40 czy 80zl
  • Odpowiedz
@krave: Też tak robiłem, wyciągałem 130 zł, dzięki czemu dostawałem 4x 20 zł + 1x 50 zł. Żaden sprzedawca nie mówił mi, że nie ma wydać, wszyscy z chęcią przyjmowali moje 20-stki. Od co najmniej pół roku wszystkie bankomaty, które odwiedzam wydają 50 zł najmniej.
  • Odpowiedz
  • 1
@porBorewicz07 mialam zblizeniówkę jako pierwsza wśród znajomych, ale nie wszystkie punkty mają terminal. Poza tym do niedawna opłaty od transakcji były duże i wolałam żeby oelna kwota trafiała do sklepikarza.
  • Odpowiedz