Wpis z mikrobloga

Przypadkowo trafiłem na dowód, że drukarki w NBP czy gdzieś tam rzeczywiście robią brrrr. Poniżej zdjęcie pieniędzy w takiej kolejności, w jakiej wydał je bankomat. Popatrzcie na numery banknotów. Wszystkie jeszcze "pachną farbą". Nie pierwszy raz wyciągam kilkaset+ cbl z bankomatu, ale pierwszy raz widzę coś takiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koronawirus #pieniadze #polska
Laszl0 - Przypadkowo trafiłem na dowód, że drukarki w NBP czy gdzieś tam rzeczywiście...

źródło: comment_15885057332MeyfUUafCpy9I8Bms5WSi.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Laszl0: a co do bankomatow to nie sa zasilane przez NBP czy inne banki tylko przez firmy odpowiedzialne za ich serwis. Dość czesto bankokaty sa pakowane pieniedzmi co swiezo co wyszly z NBP zalezy od zapotrzebowania. Najwieksza szansa na trafinie takich banknotow jest od piatku do poniedzialku, poniewaz bankokaty sa pakowane w wiekszej ilosci bo zazwyczaj na weekendach te firmy ktore je uzupelniaja nie pracuja i sa wlasnie domawiane pieniadze
  • Odpowiedz
@Laszl0: jak mówiłem że w ciągu tygodnia dodrukowali 8MILIARDÓW zł to ludzie mówili ze ploty. Oficjalnie potwierdzone i zapowiedziane kolejne dodruki min 100 miliardów

Dorobek mojego zycia na plecach uniosę i do tego kilkanaście tys zł. Jak złotówka pierdyknie przez tych złodziei to na ulicę pójdę żebrać i nikt mi nie da bo 9 na 10 pójdzie z torbami
  • Odpowiedz
@Laszl0: ty wiesz ze "drukarki robia brr" to mem i realnie pewnie wiecej wcale nie zjezdza z tasm, bo te prawdziwe, grube 'brr' to jedynki i zera w systemie?
  • Odpowiedz
@Laszl0: nie idź czasem do NBP wymienić zużytej kasy, bo zawału dostaniesz.

Możesz też sobie sprawdzić ile kasy jest w obiegu. W sumie jest ponad bilion złotych, a w gotówce lata 200 czy tam 300 miliardów. Jak nagle jest zapotrzebowanie na gotówkę, to ją drukują, ale to nadal nie jest dodruk pieniędzy, dopóki suma cyferek w bankach i gotówki w obiegu jest taka sama.
  • Odpowiedz