Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kurła, kupiłem niecałe dwa tygodnie temu nowe klocki do #pcmasterrace, a w tym tygodniu Intel wypuścił newgena (°°
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos: nie patrzyłem. Nowość to pewno droga ale bym mógł kupić jedną płytę i już być na gen 10, a i upgrade do gen 11 bez zmiany płyty by wskoczył za jakiś czas. Teraz wydałem £160 na płytę i od razu jestem w ślepej uliczce z gen 9 jeśli chodzi o przyszłe upgrade'y. Znowu trzeba będzie całą platformę wymienić, także raczej taniej nie wyjdzie niż gdyby teraz trochę przepłacić za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos
Dodatkowo #!$%@?, bo płyta którą właśnie wymieniałem miała ten sam socket co płyta, na którą wymieniłem. No ale #!$%@?, musisz płytę wymienić, gen 9 nie zadziała choć pasuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos: no a ile napisałem, że dałem za płytę? £160* to jest ponad 800 zł. Mogła już być next gen w takim razie.


Ramy i tak wziąłem 2666 MHz pomimo tego, że płyta jest Z. Nie planuję kręcić, a płyta z "Z" była jedyna jaką udało mi się obecnie dostać z dwoma załączami M.2 w formacie mini-ITX, na czym mi zależało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FAQGAG: wiadomo, pewien bym nie był. Teraz tak wieść gminna niesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu kupiłem nowy sprzęt i już mam poczucie, że jest stary. A gorzej, że pewno za podobny pieniądz mogłem kupić nowszą generację gdybym poczekał te dwa tygodnie :/
  • Odpowiedz
@szpongiel: Moim zdaniem lepiej teraz brać AMD, masz cały czas AM4, a współczynnik cena/wydajność jest lepszy u czerwonych. Nie wiem jedynie jak wygląda kwestia wsparcia nowszych procesorów na starszych płytach głównych, ale raczej powinny być dostępne aktualizacje BIOS dla nowszych procków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos: pracuję na tym kompie, także przede wszystkim stabilność. Zresztą gdy już rzadko mam czas zagrać to też wolę grać niż oglądać BSODy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobno też na platformie Intela aż takiej różnicy w kl/s taktowanie ramu nie robi jak na AMD i też zależy od gierki. Zazwyczaj między 2666, a 3200 to jest 3-5 kl/s różnicy. Whatever ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FAQGAG: może lepiej ale od 20 lat nie korzystałem z AMD i zdecydowałem póki co zostać przy tym co mi znane. Niezbyt mam czas robić research jak to u czerwonych obecnie wygląda ani tym bardziej jak ze wsparciem platformy pod linuksem, na którym pracuję.
Z tym co kupiłem, wsadziłem nową płytę (cpu, ram, grafę) i komp wstał bez reinstalacji na obu OSach (Linux/Winda). Z czego bardzom rad. Może z AMD
  • Odpowiedz
@szpongiel: Mam Ballistixy podkręcone do 3733Mhz na swoim Ryzenie. Spędziłem może z pół dnia nad tym. Nie miałem ani jednego Bluescreena.

Różnica pomiędzy 2666 a 3200 nie jest duża. Ale pomiędzy 2666 a 3600 już jest większa. Różnica się jeszcze powiększy przy zacieśnianiu timingów. Plus na Intelu możesz wpakować dużo wyższe zegary. Tzn. na AMD też można, ale przynosi to skutki odwrotne.

Patrz na różnice, przede wszystkim w 1% LOW:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos: no właśnie, na Ryzenie. Na Intelu oglądałem testy, z których wychodziło, że kręcenie samego RAMu wiele nie daje.

Plus na Intelu możesz wpakować dużo wyższe zegary

Nie planuję kręcić, kupiłem procka bez "K" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogółem wolałbym ten uzysk z next gena... W sumie zamawiałem na Amazonie. Mógłbym jeszcze próbować zwracać ale next gen ogłoszony lecz jeszcze niezbyt dostępny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos: acha, na linka rzucę okiem jak wrócę na chatę.
Ballistixy 3200 miałem brać ale nie byłem pewien jak działa XMP z CPU bez "K". Wziąłbym i tak aby sprawdzić ale nie były dostępne gdy zamawiałem (teraz chyba już są).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos: tak, tyle wykombinowałem że można kręcić ram bez "K". Ale co w takim razie miałeś na myśli pisząc, że na intelu można wpakować dużo wyższe zegary? Myślałem, że chodzi o kręcenie proca...
  • Odpowiedz
@szpongiel: na AMD max. częstotliwość RAM, jaka ma sens to 3800 MHz. Jest tam takie coś, jak Infinity Fabric, które powinno być 1:1 z taktowaniem pamięci (max IF to 1900Mhz). Jeśli wpakujesz ram 4000Mhz, przechodzi się w tryb asynchroniczny, co ze względu na sposób komunikacji pamięci z cpu powoduje spadek wydajności.

Intel nie ma takiego ograniczenia.
  • Odpowiedz