Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że totalnie nie ogarniam, jak ludzie mogą jeść GRZYBY. Ani to smaczne, ani nie ma wartości odżywczych, konsystencja jakby się żuło gąbkę, wygląda tak, jakby ktoś zjadł obiad i już go zwrócił, nie da się tego ładnie podać choćbyś się dwoił i troił, w dodatku nigdy nie wiesz, czy przypadkiem nie trujące i nie spożywasz właśnie ostatniego posiłku w życiu. Rozumiem jeszcze ludzi, którzy jedzą mięso, ale GRZYBY? To jakieś nie wiadomo co. Może przybysz z kosmosu, no udowodnij, że nie. Przypominam - jako ludzie, z pięciu królestw w przyrodzie zjadamy przedstawicieli roślin i ewentualnie zwierząt. Przynajmniej sobie nie przypominam, żeby mama mnie kiedyś wołała na gulasz z PROTISTÓW. A z grzybów jakoś wszystko ok, nikt się nawet nie zająknie. Nawet wegetarianie to jedzą. No proszę was.

#takaprawda #zalesie
Pobierz janeeyrie - Powiem wam, że totalnie nie ogarniam, jak ludzie mogą jeść GRZYBY. Ani to...
źródło: comment_15883643010YN2eUbsiKMIDEAWneZ8Yp.jpg
  • 18
@janeeyrie: Mi od małego gotowane grzyby śmierdzą gorzej od kupy. Nie mówię że są złe bo sam kiedyś po pijaku marynowane zjadłem ale mimo że mi ta ślimakowata konsystencja nie przeszkadzała ani octowy smak to z automatu mam temperaturę i zatrucie. Nie są dla każdego.
Ale uwielbiam łazić i zbierać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@janeeyrie: to nie moja fotka-zajumane gdzies z neta na szybko :P
Napisales ze nie da sie ladnie podac grzyba a nie ze trzeba go podac tak zeby wygladal na grzyba :P
Tu masz ladnie podanego grzyba wiec sie liczy
chyba nigdy kurek smazonych na maselku nie jadlas


@idqp: Owszem, nigdy bym nie tknęła.

z automatu mam temperaturę i zatrucie


@Bin_Laden: Ja zawsze zatrucie. Albo wymiotuję, albo jest mi tak niedobrze, że się zastanawiam, czy już umarłam czy zaraz umrę.
@janeeyrie: Bardzo się zgadzam. Nie jem grzybów od dzieciaka, wszystko przez książkę od biologii. Mam kilka powodów, żeby się ich brzydzić. Pierwszy to ten, który wymieniłaś, są innym królestwem, mają jakies dziwne właściwości, zasiedlają każde terytorium i zbierasz tylko grzybnię, a cały grzybi umysł siedzi pod ziemią i knuje. Dwa to te przyjazne grzyby pokroju pieczarki czy podgrzybka są kuzynami trujących muchomorów czy kancerogennych pleśni. Trzy to brzydzi mnie to, że