Wpis z mikrobloga

Jezu! czemu nie możnaby było mieć kandydata, który miałby lewicowe poglądy zyciowe i prawicowe ekonomiczne XD
Z jednej strony, nie dowalal się do małżeństw osób tej samej płci a z drugiej nie zgadzał się na milion podatków i rozdawnictwo.
Ależ to by było piękne XD

#wybory #polityka #debata
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HansLanda88 czemu ze sobą? Nie jestem jedyną w tym kraju i mamy obywateli o równych poglądach. Gdyby były referendum do pewnych ustaw to zawsze musialyby byc jakieś ustępstwa.
Z młodymi i nowoczesna się zgodzę.
Mysle, że właśnie jest zapotrzebowanie, ale ciężko się przebić przez ten rząd, skoro jak napisał to ktoś wyżej trzeba wybrać mniejsze zło: albo PiS albo po na zmianę....
  • Odpowiedz
@HansLanda88: Nie wiem co tu jest za problem połączyć dowolną kombinację podejście ekonomiczne - podejście światopoglądowe. Dla mnie to są dwie osobne kwestie, tak jak te dwie niezależnie osie. Ja żadnych sprzecznosci nie widze.
  • Odpowiedz
@HansLanda88:

a czy podejście do wykluczonych grup społecznych, struktur i problemów lokalnych społeczności, czy nawet rynku pracy z całym oddziaływaniem na stosunki społeczne


Ale konkrety poproszę, konkretnie fakty albo pytania.
Np. "czy państwo powinno zabierać jednym i dawać drugim?" - to jest pytanie 100% ekonomiczne, nie liczą się w nim ideologie dlaczego to powinno robić, fakt jest taki że Mirek straci a Janusz zyska.
Pytanie ideologiczne to np. czy pary
  • Odpowiedz
@HansLanda88: Jeśli ten wieżowiec jest mój to pytanie o to jest czysto ideologiczne, pytasz czy należy mi zakazać możliwości korzystania z czegoś co należy do mnie, abstrahując już od absurdalności tego zakazu. Tak samo możesz np. zapytać czy należy zakazać walenia konia.

albo czy takie airbnb powinno mieć pełną swobodę działania jak wcześniej, czy jednak miasta dla mieszkańców

Wybacz, nie jestem za bardzo zorientowany w tym temacie.
  • Odpowiedz
@HansLanda88:

czy powinien móc w ogóle powstać, skoro w twoich fabrykach pracowaliby ludzie za miskę zupy i z narażeniem zdrowia?


Chcącemu nie dzieje się krzywda. Niewolnictwo to przestępstwo, natomiast jeśli nikt z batem nad nimi nie stoi ani nie grozi śmiercią za brak pracy to owszem. Jeżeli ich praca byłaby warta więcej to nie przyszliby pracować do mnie przy budowie tego wieżowca tylko tam, gdzie zapłacono by im
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@piatydzienmiesiaca: bo Polska nie dorosła do takich kandydatów. Tu ludzie chcą chleba i igrzysk i skrajności do nich przemawiają. Zamiast rozmawiać i wypracować jakiś dobry środek to jedni krzykną 'precz z aborcją', 'precz z homo', drudzy w 100% na odwrót, pierwsi zgarna stare baby i januszy, drudzy wyzwolonych milenialsow i git
  • Odpowiedz
@piatydzienmiesiaca: błagam. Wyjdźmy z początku 20 wieku i zacznijmy korzystać z bogatego słownictwa politycznego. To CZEGO SZUKASZ TO LIBERTARIANIZM, SKŁADA SIĘ NA TO WOLNOŚĆ OBYCZAJOWA I WOLNY RYNEK. Uwaga, podaję kolejne słowa klucze dla osób, które znają tylko określenia "prawica", "lewica": socjalizm, etatyzm, komunizm, nacjonalizm, kapitalizm, indywidualizm, kolektywizm, progresywizm, konserwatyzm, libertynizm, ekologizm, globalizm, decentralizm, demokracja, monarchizm, anarchia, totalitaryzm
  • Odpowiedz