Wpis z mikrobloga

Jezu! czemu nie możnaby było mieć kandydata, który miałby lewicowe poglądy zyciowe i prawicowe ekonomiczne XD
Z jednej strony, nie dowalal się do małżeństw osób tej samej płci a z drugiej nie zgadzał się na milion podatków i rozdawnictwo.
Ależ to by było piękne XD

#wybory #polityka #debata
  • 86
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piatydzienmiesiaca: Najpiew narzekasz że nie ma partii która ma podobne poglądy do twoich, a jak ci ktoś wskazuje taką partię to "jednak nie chce głosować na partie która co wybory wymienia się rządami z PiSem", jakby to była jakaś przywara.

Może jakby prawackie trolle nie postawiły sobie za punkt honoru wyśmiewanie każdej wypowiedzi Petru to mielibyśmy jeszcze Nowoczesną która taką partią była jeszcze bardziej niż PO.

@hystrix: tak,
  • Odpowiedz
@piatydzienmiesiaca: Lewica może dba o ludzi, ale zapomina o tym, że wszystko kosztuje.
Jeżeli chcesz mieć darmową antykoncepcje oraz aborcje, to spoko. Pozostaje problem kto pokryje koszty? No oczywiście państwo, które obciąży obywatela podatkami. Także lewica = wysokie podatki i obywatel nie musi się o nic martwić. Prawica, zabobony, czczenie żyda przybitego do krzyża, ale niższe podatki. Obecnie nie ma prawicy i lewicy, podziały są bardziej skomplikowane, ale chyba wszyscy
  • Odpowiedz
@Porucznik_Blaze: No ale rozmawiamy o obecnym mainstreamowym lewo i prawo - do tego sie odnosił post opa (nigdzie nie było wspominane o tym, że jest mowa o jakichś innych definicjach, bo ich może być bardzo dużo), więc twój komentarz, że ten mix to libertarianizm jest błędny i ktoś sobie może pomyśleć, że jak popiera zoidberga w światopoglądzie i korwe w ekonomii, to jest liberałem/libertarianinem. Prowadzi to do kolejnego mieszania pojęć
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vin42 to jest według ciebie skrajnosc? Że ludzie będą żyć po swojemu? Dla mnie nie. Z resztą dalej wolę poprzeć związki partnerskie niz mordobicie kazdego innego przez narodowca.

@piatydzienmiesiaca: tak, oni tylko chcą żyć po swojemu XDDD. Jesteś przeciwna jednej patologii jednocześnie popierając drugą. I jeszcze próbujesz zaprzeczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
v.....2 - > @vin42 to jest według ciebie skrajnosc? Że ludzie będą żyć po swojemu? Dl...

źródło: comment_15884212326p9FrkjjJ8VOeiTW6AqEJZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vin42 weź typie idź robić gownoburze gdzie indziej. Prawica - jedyna słuszna droga XD bk

@piatydzienmiesiaca: hahahahahaha ok ok już cię nie będę męczył dziecko z problemem tożsamości ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzymaj się tam ze swoimi poglądami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vin42: wszystko na lewo od Mariana Kowalskiego to lewactwo XDD Urojenia kucy z konfy takie silne. Zamykacie się w swojej twierdzy tak samo jak pisowcy. Ale to w sumie charakterystyczne dla skrajnych środowisk.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HansLanda88: Chyba mylisz pewne kwestie. 1. Nie chodziło mi o potrzebę państwa dla zmiany prawa tylko o potrzebę aby to państwo (urzędnik) sankcjonował każdy aspekt życia. I tak osoby homoseksualne chcą małżeństw i nawet nie zastanawiają się, że dyskryminują np. trójkąty. Następnie trójkąty chcą małżeństw nie zastanawiając się, że dyskryminują np. osoby aseksualne. Jeszcze nikt kogo spotkałem, kto mówi o małżeństwach homo, bo są to dla niego ważne kwestie nie zgodził się ze mną, że dużo prościej jest aby państwo nie sankcjonowało partnerskich relacji i nie obdarzała z tego tytułu przywilejami. Ba, nawet nie rozumieją, że można to spojrzeć z tej strony. Lewica to takie odbicie lustrzane konserw - "nakazać co nam się podoba, a zakazać co się niepodoba".

2. Dyskryminacja. Każda dyskryminacja przez państwo wynika z nierówności wobec prawa. Jeżeli ktoś jest dyskryminowany to kto inny jest uprzewilejowany. Aby zaprzestać tego procederu trzeba zlikwidować chociażby państwową instytucję małżeństwa, albo przede wszystkim przywileje z tego wynikające. Nigdy nie słyszałem takiego postulatu z ust tych, którzy o dyskryminacji mówią najwięcej, raczej po prostu domagają się rozszerzenia przywilejów dla innych wybrańców, patrz pkt.2.

3. Sposób w jaki podszedłeś do kwesti invitro rizdzieliłbym na dwie kwestie.
a) medyczną, której nie zamierzam rozwijać i pozostawiam otwartą. Czy invitro leczy z bezpłodności? Czy powinno być pokrywane z ubezpieczenia NFZ? Jestem za daleko idącą prywatyzacją w służbie zdrowia, więc nawet nie chcę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vin42: wszystko na lewo od Mariana Kowalskiego to lewactwo XDD Urojenia kucy z konfy takie silne. Zamykacie się w swojej twierdzy tak samo jak pisowcy. Ale to w sumie charakterystyczne dla skrajnych środowisk.

@mojemirabelki: nie wiem do kogo piszesz, napewno nie do mnie ale ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz