Wpis z mikrobloga

  • 216
Chyba będę gwiazdą Internetu, bo jakiś gość mnie w pociągu nagrywał xD Wiem, że nocna ale sprawa świeża, raport służbowy będę zaraz pisał to chce wszystkie emocje na gorąco spisać.

No to słuchajcie, jest godzina 00:36, jestem na kontroli biletów i wszystkie sobie sprawdzam normalnie aż jakiś gościu sie burzy, że chodzę bez rękawiczek.


No i on mówi, że biletu mi nie da. Niestety albo stety bilet który mi okazał był z automatu PolRegio i naszym sprzętem nie idzie go zeskanować dlatego chciałem by mi go pokazał z bliska na co ten zaczął się awanturować, że "CO TY #!$%@? ROBISZ, LUDZIE ON ŁAMIE WSZYSTKIE ZAKAZY" i zaczął mnie nagrywać krzycząc:

Że nie mam rękawiczek, że nie zachowuje odstępu dwóch metrów od pasażerów (xD, a człon w DARCie ma chyba z 3m szerokości), że mnie zgłosi do sanepidu.

Dobrze, że miałem maske, to przynajmniej tożsamość zachowana, ale podałem mu swój numer służbowy (też nagrał XDXD).

No i w sumie mam tutaj trochę pytań ze zwykłej ciekawości - czy ten Pan miał prawo mnie nagrywać? I czy jest jakakolwiek podstawa prawna dotycząca obowiązku noszenia rękawiczek, którą przespałem? XD No i podsumowując te dwa wydarzenia czy mam się czego obawiać? Czeka mnie sztum? Bo sława w Internecie i hejt gwarantowany ( ͡º ͜ʖ͡º)


Zdjęcia płynu, żeby nie było że wymyślam na poczekaniu. xD

#prawo #sziszucontent #pkp
Pobierz Shishu - Chyba będę gwiazdą Internetu, bo jakiś gość mnie w pociągu nagrywał xD Wiem,...
źródło: comment_1588288548qDqsAtRp8XLkzpCuyAeLoA.jpg
  • 48
czy ten Pan miał prawo mnie nagrywać?


@Shishu: tak

I czy jest jakakolwiek podstawa prawna dotycząca obowiązku noszenia rękawiczek, którą przespałem?


tylko zalecenie

No i podsumowując te dwa wydarzenia czy mam się czego obawiać?


skoro miałeś zasłoniętą twarz to nawet jak wrzuci na YT to pewnie skojarzy cie tylko ograniczona ilość osób, jeśli wypełniłeś prawidłowo swoje obowiązki to nie

Czeka mnie sztum?


o 6:30 masz samolot.....itd ( ͡° ͜ʖ
@Andczej poza tym, że parsknąłem śmiechem i pytałem go o jaki nakaz noszenia rękawiczek mu chodzi to wszystko pięknie ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz zobaczysz jaki gburowaty jestem w realu ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie no, byłem bardzo miły jak na fakt bycia nagrywanym
@Pociongowy no właśnie mi się też zawsze wydawało, że nie można nagrywać ludzi bez ich zgody xD no ale trudno, przecież nie rozwale mu telefonu. mnóstwo ludzi na DARCie, nie chciałem awantury

@AnonimowyWykopowicz a może to wykorzystać w sądzie!? albo w sanepidzie!?

@Ursus-maritimus miał maskę (ludziom bez maski nie pozwalam jeździć) ale nie miał rękawiczek xD

@MrPickles to było zrobione, problem w tym taki, że gość od razu chcial gadać z kierownikiem,
@Shishu czasem tak bywa. Myślę, że jednak on na swoim uporze i pseudointeligencji on stracił więcej niż Ty - nie tylko finansowo. Praca w call center nauczyła mnie dużego dystansu wobec "roszczeniowych Klientów". Wszystko da się załatwić albo ścieżką "szybką" albo "regulaminową".

Traktuj to trochę jak oderwanie od rutyny, nie mówiąc brzydko jak rozrywkę ( ͡º ͜ʖ͡º)