Wpis z mikrobloga

  • 216
Chyba będę gwiazdą Internetu, bo jakiś gość mnie w pociągu nagrywał xD Wiem, że nocna ale sprawa świeża, raport służbowy będę zaraz pisał to chce wszystkie emocje na gorąco spisać.

No to słuchajcie, jest godzina 00:36, jestem na kontroli biletów i wszystkie sobie sprawdzam normalnie aż jakiś gościu sie burzy, że chodzę bez rękawiczek.


No i on mówi, że biletu mi nie da. Niestety albo stety bilet który mi okazał był z automatu PolRegio i naszym sprzętem nie idzie go zeskanować dlatego chciałem by mi go pokazał z bliska na co ten zaczął się awanturować, że "CO TY #!$%@? ROBISZ, LUDZIE ON ŁAMIE WSZYSTKIE ZAKAZY" i zaczął mnie nagrywać krzycząc:

Że nie mam rękawiczek, że nie zachowuje odstępu dwóch metrów od pasażerów (xD, a człon w DARCie ma chyba z 3m szerokości), że mnie zgłosi do sanepidu.

Dobrze, że miałem maske, to przynajmniej tożsamość zachowana, ale podałem mu swój numer służbowy (też nagrał XDXD).

No i w sumie mam tutaj trochę pytań ze zwykłej ciekawości - czy ten Pan miał prawo mnie nagrywać? I czy jest jakakolwiek podstawa prawna dotycząca obowiązku noszenia rękawiczek, którą przespałem? XD No i podsumowując te dwa wydarzenia czy mam się czego obawiać? Czeka mnie sztum? Bo sława w Internecie i hejt gwarantowany ( ͡º ͜ʖ͡º)


Zdjęcia płynu, żeby nie było że wymyślam na poczekaniu. xD

#prawo #sziszucontent #pkp
Shishu - Chyba będę gwiazdą Internetu, bo jakiś gość mnie w pociągu nagrywał xD Wiem,...

źródło: comment_1588288548qDqsAtRp8XLkzpCuyAeLoA.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ludziom bez maski nie pozwalam jeździć


@Shishu: ale przecież część ludzi nie musi nosić masek i tylko policji muszą się tłumaczyć dlaczego. Jest jakiś nowy regulamin w pociągach, który nakazuje jazdę w masce bez względu na wszystko?
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@Azai jest obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie całej Polski, także w pociągach. zwolnione są z tego osoby, które nie mogą ich zakrywac ze względu na stan zdrowia i w takim przypadku orzeczenia nie jest wymagane.

Jednak podróżny powinien mi podać powód dla którego maseczki nie nosi, nawet bez wchodzenia w szczegóły dlatego że to ja ponoszę odpowiedzialność za pasażerów i to ja jestem od przestrzegania regulaminu.

Regulamin przewoźnika mowi
  • Odpowiedz
@Shishu: pytam, bo u mnie w mieście były już przypadki, że kierowca wyrzucił z autobusu starszego człowieka, który maski nie miał. Według prawnika, który wypowiadał się w artykule, nie miał prawa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Azai to sie nie martw, ja dziadków nie wyrzucam ( ͡º ͜ʖ͡º)

W idealnym świecie wygląda to tak, że pytam jaki jest powód nienoszenia maseczki a podróżny mnie informuje, że np. stan zdrowia albo zle samopoczucie jak dzisiaj jeden Pan co miał astme.

W każdym razie zawsze była możliwość podciagniecia wielu rzeczy pod stwarzanie zagrożenia w pociągu i jeśli np. taka osoba bez maseczki zacznie wszędzie
  • Odpowiedz
@Shishu: tak bardziej ciekawości pytam :-). Jakby te maski rzeczywiście były skuteczne to nie miałabym wątpliwości. Poza tym połowa ludzi nosi je na brodzie albo ma odsłonięty nos.

Mam katar sienny w tej chwili, jak co roku od ponad 20 lat ;-). Zastanawiam się czy mnie pewnego dnia policja wyprowadzi z autobusu / sklepu, bo stwarzam zagrożenie ;-).
  • Odpowiedz
I czy jest jakakolwiek podstawa prawna dotycząca obowiązku noszenia rękawiczek, którą przespałem?


@Shishu: Nie ma, ale ja z uwagi na swoje bezpieczenstwo i bezpieczenstwo innych bym nosil.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@SpaceCat czym się różni ręką z rekawiczką od ręki bez rękawiczki? Rękawiczki trzeba wyrzucić, a ręce umyć. Jeśli chodzilbym caly dzien w rękawiczkach to one także zgarnialyby ten syf i nadawały się do wywalenia po 30minutach. A ręce po każdej kontroli mogę umyć. I każdemu to polecam.
  • Odpowiedz
czym się różni ręką z rekawiczką od ręki bez rękawiczki?


@Shishu: Tym, ze zapewniaja dodatkowa ochrone. No i przedewszystkim argument, ze jakbys chodzil w nich caly dzien to by zgarnialy syf jest nietrafiony, bo w rekawiczkach nie chodzi sie caly dzien tylko sie je po prostu zmienia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@SpaceCat Jaką ochronę? Zupełnie sie z tym nie zgadzam. Argument o zmienianiu rękawiczek to nie argument, bo jak już wspominałem to ręce należy myć.

Rękawiczki w sklepie są po to by ktoś nie obmacał Ci towaru, który później nieświadomie wlozysz do buzi, nikt Ci nie każe ich nosić całodobowo.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpaceCat: Jeżeli chcesz mówić o bezpieczeństwie to rękawiczki OP musiałby zmieniać do każdego pasażera.
Poza tym nie wiem czy wiesz ale rękawiczki chronią tylko posiadacza.
  • Odpowiedz