Wpis z mikrobloga

W tym roku 1 maja przypada na epidemię Covid19

Miliony pracowników tracą pracę, prawa pracownicze są znoszone, tysiące pracowników są narażone na chorobę, a służba zdrowia jest bezsilna wobec epidemii, światowa gospodarka przeżywa kryzys, rządy kapitalistyczne uruchamiają środki wyciągnięte od proletariatu żeby ratować plutokratów i bieda-geszefciarzy.

Widzimy obecnie że w parlamencie jest tak naprawdę jedna partia - burżuazyjna. Wszystkie ugrupowania przyjęły za dogmat dążenia do tego, aby gospodarka po epidemii wyglądała tak jak przed epidemią. Tym samym wszystkie one przyznały, że nie widzą żadnej alternatywy dla kapitalizmu.

Nowy globalny kryzys nie jest wynikiem Covid19, lecz immanentnych sprzeczności systemu wyzysku. Jedyne co zrobiła epidemia to podkreśliła klasowy charakter obecnych społeczeństw: plutokraci pochowali się w prywatnych klinikach, willach, bunkrach, w tym samym czasie wyzyskiwany przez nich proletariat nadal pracuje łamiąc przy tym standardy bezpieczeństwa z racji braku środków na ich spełnienie.


Widźmy obecnie w pełni antyludzki charakter rządów burżuazyjnych i gospodarki rynkowej, które odpowiadają za zaniedbanie służby zdrowia, środowiska i rozwoju naukowo-technicznego.

W tej nowej sytuacji walczymy jako socjaliści o rozbicie reżymów kapitalistycznych, o zduszenie wyradzających się autorytaryzmów. O wskazanie i wyśmianie ich żałosnej propagandy skierowanie przeciwko nam. Walczymy o zaprzestanie alokowania środków na bieda-konsumpcję, o zawieszenie śmieciowej produkcji, o zakończenie cywilizacji zbytku i wyzysku.

Przeciwstawiamy im cywilizację życia - socjalizm. Alokowanie środków na podstawie potrzeb ludzkich, a nie krótkoterminowego zysku. Odbudowę gałęzi gospodarki - na warunkach zakładów spółdzielczych i państwowych. Porzucenie logiki rynków na rzecz logiki ludzkiej. W skrócie: Uznanie prymatu człowieka nad kapitałem.

Wierzymy, że obecny kryzys zrewiduje poglądy wielu osób, zobaczą one że kapitalizm nie jest końcem historii.

Albowiem:

Po nocy zawsze nastaje dzień, a słońce gdy wschodzi ma kolor czerwony.


#antykapitalizm #neuropa #4konserwy #komunizm #socjalizm #redpill #libertarianizm #lewica #korwin #konfederacja #akap #wojnaidei
Formbi - >W tym roku 1 maja przypada na epidemię Covid19

Miliony pracowników tracą ...

źródło: comment_1588287755ftCuS635ijgkgxhn7bUsk3.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Formbi: manipulacja

To że chcesz żeby gospodarka wróciła do stanu sprzed epidemii to nie przekreśla dalszego reformowania kapitalizmu w kierunku socjalizmu
  • Odpowiedz
@Koliat a religia zakłada pomoc bliźnim a księża ruchają małe dzieci, komunizm zakłada wsparcie dla najuboższych ale głodować będą tylko oni. Jestem dość młody a już świat mnie nauczył że to co jest "w opisie" nijak ma się do rzeczywistości ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Peaky_Duck: Komunizm docelowo ma zapobiec istnieniu klas które mogłyby ze sobą walczyć. To że postrzegasz komunizm przez pryzmat ZSRR to tak jakbyś postrzegał demokrację przez KrLD. Rolą ludzi jest wypracowywanie takiego ustroju który jest jak najdalej od krzywdy i wypaczeń a jak najbliżej równości i sprawiedliwości. Jednym z kluczowych aspketów jest kwestia własności prywatnej (to co innego niż własność osobista) ( https://cia.media.pl/jaka_jest_roznica_miedzy_wlasnoscia_prywatna_a_mieniem_osobistym ) - poniżej masz dobry kanał pokrótce opisujący
Koliat - @PeakyDuck: Komunizm docelowo ma zapobiec istnieniu klas które mogłyby ze so...
  • Odpowiedz
@Peaky_Duck: @Koliat: obydwoje macie po czesci racje

1. w ZSRR mielismy do czynienia z narodowym socjalizmem ktory kreował się na cos w rodzaju socjalizmu demokratycznego. Stalin czesto w wypowiedziach probowal sie odciac od faszyzmu, stawiaja go za wroga wlasnego ustroju panstwa. W tym celu stosowal okreslenie demokratyczny socjalizm w odniesieniu do ustroju zwiazku sowieckiego m.in. ze wzgledu na posiadanie konstytucji czy możliwość uczestnictwa (teoretycznie) obywateli w polityce. Ponadto uzasadniając terror wobec obywateli argumentował to jako wystapienie wobec wrogom demokracji.
2. tak jak @Peaky_Duck: to napisał ustroj stał sie rodzajem religii. Zastapił wiarę w zbawienie i zycie po śmierci wiarą w ciągły rozwój. W swoich komentarzach na wykopie ten punkt już rozwijałem.
3. Dalej @Peaky_Duck: wymienia cechy które mozna przypisac do wielu ustrojów
4. @Koliat: stwierdza jakoby komunizm (czyjakikolwiek inny ustroj socjalny) mial na celu zapobiegniecie walk klasowych poprzez ich likwidacje. Czyli zrownanie wszystkich obywateli. Juz po rewolucji pazdziernikowej dowiedzielismy sie ze Karol Marks sie mylił i czlonkowie poszczegolnych klas -
  • Odpowiedz
@Formbi wow aż usunąłeś mój komentarz? W czym ci przeszkadzał? W niczym nikogo nie obrażałem, po prostu wypowiedziałem swoje zdanie popierając je argumentami. Może zamiast usuwać to powiedziałbyś swoje zdanie ewentualnie podał argumenty że to moje jest tym błędnym. No ale zawsze łatwiej usunąć i udawać że nic nie było i nie istnieje ¯_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
@Peaky_Duck: komunizm zakłada wsparcie dla najuboższych ale głodować będą tylko oni

ZSRR zakończył klęski głodu trapiące te tereny od bardzo dawna

Mhmmm w szczególności ten na Ukrainie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz