Wpis z mikrobloga

  • 0
@kondziow ej, to jest niesamowite. Jak można nie mieć żadnej wiedzy w danej dziedzinie i się wypowiadać jeszcze w tym temacie, szok.
  • Odpowiedz
@nini no nie do końca, pudło. Nawet jeżeli pomylilem rasę, to w polsce istnieje 11 ras które wymagają zgody wójta i mało kto o tym wie, analogicznie z kagańcem - jest to decyzja gminy. Wiedzę o behawiorystyce psiej mam sporą, najbliższa mi rodzina zajmuje się szkoleniami z ogromnymi sukcesami. Psiak ładny, natomiast mam nadzieję że prawidłowo układany od małego - niestety te psy wymagają twardej ręki, nie zawsze pozytywne metody wystarczą.
  • Odpowiedz
  • 0
@kondziow bo Misiu Patysiu, ja nie rozumiem co ma doswiadczenie w behawiorystyce do wykazu ras agresywnych i pozwolen na ich chowanie. Sama jestem behawiorystą, a powiązania nie widzę.
  • Odpowiedz
@kondziow: jakbyś miał sporą, to byś nie pitolił o rasach 'agresywnych', to raz. Dwa - nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie i w sumie to jeszcze interesuje mnie po co mi piszesz o rasach uznanych za agresywne pod postem z moim psem, bo nie wiem co ma piernik do wiatraka.
  • Odpowiedz
@kondziow: hahahahhaha HAHAHAHHAHA hahahah "Wiedzę o behawiorystyce psiej mam sporą" hahahha HAHAHA hahaha Dawno się tak nie uśmiałam :D Poczytaj internety i wróć do nas z tą wiedzą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@NaSmyczy @nini @matra Nikt nie jest nieomylny i sam chętnie się doedukuję jeżeli jestem w błędzie. W Wielkiej Brytanii Pitbulle są rasą zakazaną na mocy aktu o Psach Agresywnych z 1991 roku.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dangerous_Dogs_Act_1991

W naszym kraju amerykański pit bull również jest na analogicznnej liście która wyszczególnia Rozporządzenie Ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 28 kwietnia 2003r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne. Na mocy tego samego
  • Odpowiedz
@kondziow: polecam zgłębić się w te rasy i nauczyć je rozróżniać.

american staffordshire terrier (amerykański staffordshire terier, amstaff)
bulterier
bulterier miniaturowy
staffordshire bull terrier (angielski staffordshire bull
  • Odpowiedz
@NaSmyczy
@matra

Zwracam honor, na dzisiaj na krajowej liście amstaffa nie ma. Ale lista istnieje i definiuje psy agresywne. Co więcej w wielu Landach w Niemczech te psy na analogicznych listach widnieją, płaci sie od nich bardzo wysokie podatki, a także istnieje zakaz wjazdu do UK i DE dla tej rasy. Wymyśliłem więc sobie rasy agresywne?
  • Odpowiedz
@kondziow: ktoś sobie te rasy agresywne wymyślił, ale jakbyś znał się choć trochę na behawiorystce, to od razu byś widział o co chodzi z agresją u psa i skąd się bierze.

Tak w ogóle ciekawostka jest taka, że na omawianej liście jest Pit Bull Terrier, ale w Europie to takiej rasy nie ma :D
  • Odpowiedz
jakbyś znał się choć trochę na behawiorystce, to od razu byś widział o co chodzi z agresją u psa i skąd się bierze.


@NaSmyczy:
@kondziow: no i tu niestety jest szach mat. Tu masz jeden z moich postów w tym temacie, który odrobinę opisuje problem: https://www.wykop.pl/wpis/47487205/nawiazujac-do-tego-znaleziska-gdzie-kilka-przyjazn/ i ostatnie zdanie odnośnie Denver - taka przykra sprawa, że w krajach, w których występuje BSL, ogólnie ograniczenia posiadania czy całkowity zakaz posiadania jakichś ras, nie odnotowano spadku pogryzień. Czyżby pogryzienia nie były zależne tyle od rasy co od działań ludzkich? Nieeee no skądże, jak można by się przyznać do takiej pomyłki? xD
No niestety tak jest i trzeba mieć intelekt pantofelka, żeby samemu na to nie wpaść, a najbardziej przykre jest to, że olbrzymia część wykopków szkalujących te rasy jest właśnie na
  • Odpowiedz