Wpis z mikrobloga

a w zamian uczy się dzieci o pierdołach


@wbutachorangutan: może po prostu jesteś już starym grzybem z zakutym łbem. Może zapomniałeś już jak to jest patrzeć na coś i dziwić się dlaczego jest tak a nie inaczej.

To są fundamenty nauki a skrzyp polny jest bardzo interesującą rośliną. Lekcje na tvp potrafią być bardzo wciągające, trzeba tylko spojrzeć na nie okiem 10 letniego ucznia.
  • Odpowiedz
@wbutachorangutan omawia się skrzypy, mchy, paprocie żeby łatwiej było zrozumieć ewolucję rozmnażania, każda kolejna grupa roślin ma rozmnażanie coraz bardziej skomplikowane. Tak samo ze zwierzętami, zaczyna się od gąbek, które są organizmami bardzo prymitywnymi pozniej uczy się w według ewolucji aż dochodzi się do ssaków i człowieka, tak jest łatwiej zrozumieć i uczeń ma świadomość "czemu jest tak a nie inaczej i skąd się to wzięło"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wbutachorangutan: ja to widzę jeszcze inaczej. Młody człowiek uczy się zapamiętywania informacji, strukturyzowania wiedzy, prezentacji informacji. Ćwiczy szare komórki można powiedzieć. A to wszystko wymaga pewnej pracy. Jak się nauczy pracować intelektualnie to mu się to przyda nieważne co będzie w życiu robił...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wbutachorangutan: Przecież to jeden z najczesciej występujących chwastów, Jeżeli masz ogrodek, taka wiedza to podstawa, pędy wiosenne to #!$%@? i wtedy trzeba usuwać, by skrzyp nie rozlazły się po całym ogródku.
Jeżeli to jest nieprzydatne, to ja nie wiem, jaka wiedza jest użyteczna.
  • Odpowiedz
@Mollina: Niech sobie nauczają wszystkiego ale nie powinni tego oceniać bo nie każdego to interesuje. Myślisz że jak dziecko będzie zmuszone do uczenia się czegoś czego bardzo nie lubi to coś z tego zapamięta? Nie mówiąc już o tym że skutecznie zniechęci go to do rozwijania się w tym zakresie w przyszłości a nawet spowoduje awersję do osób związanych z tematem.
  • Odpowiedz
co ma "biologia klasa 5" do "przygotowania do życia w rodzinie"?


@Carlos_9400: bo szkoła ma uczyć prawdziwego rzycia lewaku, jak skręcać meblościankę, zmieniać koło w passacie i rozliczać prywatny samochud na firmę
  • Odpowiedz