Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu #jprdl #zalesie #handlarze #motoryzacja #kupnoauta #polak

Byłem na ogledzinach auta, gość przez telefon mówi że 'przyjeżdżaj pan oglądaj'
Pytam; nie będzie problemu podjechać na stacje diagnostycznya?
Nie będzie, ale po 16 to już wszystko zamknięte więc lipa.
Pytam wiec 'czy pojedziemy do sąsiedniego miasteczka bo znalazłem SKP do godz 20.
- wie pan co, ja tak daleko nie będę jechał (10km xD)
Myślę sobie dobra #!$%@?, już jestem umówiony z kumplem, wziąłem sobie wolne w robocie, jedziemy!
Przyjeżdżamy gość po za zasięgiem sieci???
Szukamy adresu, a było to mega #!$%@? bo nigdzie na ulicy nie było nr, a każdy z lokalsow twierdził, że jak auto kupić to tam, albo tam,
a jeszce najlepiej to jedz pan tam.

Po blisko pół godzinie znajduje dom i rzecz jasna nie ma dzwonka do drzwi, a na bramie wisi tabliczka "dwa groźne psy, wchodzisz na własną odpowiedzialność"
Otwieram bramę kieruje się w pomieszczenie bez dzwi które prowadzi mnie na drugie podwórko.
Po drodze słysząc jakby ktoś coś myl w wodzie, wychylam się zza zakretu, a tam dwa wilczory chlepcza wodę.
Spokojnie się wycofuje i dosc zwawym krokiem kieruje do bramki mówiac do kumpla " Kurde tam sa dwa wielkie psy" W tym momencie za moimi plecami pojawiają się psiaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spory sus i jestem już po drugiej stronie, bezpieczny.
Po całej akcji słyszę jakieś rozmowy wolałam kilka razy, w koncu pojawia się właściciel i prowadzi nas na miejsce wyjeżdża autem na mały placyk daje klucze i mówi "sprawdźcie siebie wszystko dobrze i jak będziecie zdecydowani kupić to możemy się przejechać.
Stan kierownicy wskazuje, że licznik był kręcony (może to kwestia #!$%@? materiałów, ale wyglądało to naprawdę słabo) Chodzi o Forda. Transita connecta, faktycznie mstetilay w środku to same plastik, ale wydaje mi się, że akurat kierownica powinna być jakaś standardowa, która znajdziemy e innych modelach.
Zwracam uwagę handlarzowi, że ten stan kierownicy to jakiś podejrzany, na co on coś w stylu "kupujesz pan co pan widzisz, a jak się nie podoba to nie kupujesz".
Znalazło się jeszcze kilka innych szkopułow m.in pojawiająca się ruda na progach (do zaakceptowania), odchodzący lakier na dachu, podejrzane spasowanie dzwi tylnych (ok może się po prostu obwiesily) i brak plastikowej obudowy silnika.
Przebieg to 172000 ostatni wpis w papierach to 165000.
Pytam więc o możliwość przejażdżki
Gość mówi że tylko w przypadku gdy jestem zdecydowany kupić auto bo on nie będzie ryzykował.
Auto bez ubezpieczenia, które można wykupić, aby wrócić do domu na kołach, klasyk.

Często czytałem historie o nieuczciwych handlarzach, ale kvrwa podejmowanie decyzji o kupnie bez możliwości jazdy to już abstrakcja xD

Zapytałem o to ile jest w stanie zejść z ceny, stwierdził, że ze względu na obecna sytuację i tak opuścił cenę wszystkich aut i cena nie podlega negocjacji.

Zanim ktoś się o coś zesra to dodam tylko, ze nie interesuje się motoryzacja.

A tak wgl to ci handlarze to jest faktycznie jakiś #rakcontent

Także jeśli używane auto to tylko z prywatnych rąk.
  • 11
@PanKracy582 już sobie ułożyłeś? Co też handlujesz i psuje ci rynek?
Pisząc nie znam się na motoryzacji miałem na myśli to, że nia się nią nigdy jakiś super nie interesowałem. Potrafię za to ocenić, gdy ktoś chce mnie jawnie robić w #!$%@? rzucając tekstem "panie kupujesz pan a jak nie to ja nie będę ryzykował mandatem za jazde próbna".
Ale widzę, że ty lubisz być #!$%@? i poruszanie się w takich realiach
@Tadumtsss auta nie znam. Handlarza też. Teksty ma później krytyki.

Kierownice w tych fordach są z dupy. Wycieraja się mega. A cała reszta to normalne w kilkunastoletnich roboczych autach.