Wpis z mikrobloga

@djocznik: To kiepsko trafiłeś, bo to mało tradycyjny wariant ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myśl owoce morza, wieprzowina, drób. Szybki w przygotowaniu? Chce Ci się trochę popierdzielić w kuchni? Mocny i gęsty wywar, czy raczej coś lekkiego? Masz dostęp do bardziej egzotycznych składników w stylu kombu albo katsobushi, czy sos sojowy i pasta miso to maks? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Czesiowcy: wieprzowina i drób również pasują, aż tak szybki nie musi być - mam trochę wolnego czasu. Gęsty wywar jest spoko, ale nie mam problemu z rzadszym. Egzotycznych składników mogę gdzieś poszukać, o ile w obecnej sytuacji jest to do zrobienia
@djocznik: Na początek proponowałbym to, co oferuje u siebie na kanale Adam Liaw, szczególnie te dwa przepisy: tonkotsu i shio. To trochę dwa ekstrema, Tonkotsu jest na gęstym bulionie, tzw. paitanie, natomiast robiony w filmie wariant shio ramenu jest na lekkim i szybkim do przygotowania chintanie.

A tak naprawdę jak już połapiesz się, że Ramen to tak naprawdę kilka części składowych - bulion, tare (sos smakowy), olej aromatyczny, makaron