Wpis z mikrobloga

Jaką wkrętarkę (wiertarko-wkretarke) wybrać? Przejrzałem dwie strony google i nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi.
Potrzebuje wkrętarki do hobbystycznego użytkowania, czyli przykręcić drzwiczki w szafie, wkręcić wkręta a jak dałoby radę to nawet zrobić dziurę w ścianie pod kołki rozporowe i wkręcić śrubę(przydałaby się wkrętarka z udarem więc)
Dodałem do obserwowanych Bosch GSR, DeWalt DCD701D2, Bosch PSR i BlackDecker BDCHD18BAFC i 1851SKA.
Interesował by mnie jakiś zestaw z bitami, wiertłami i walizką/skrzynką.
Cena do 900zl(200€ ale mogę dorzucić jak będzie coś wartego uwagi)
#majsterkowanie #diy #budujzwykopem #elektronarzedzia
borysszyc - Jaką wkrętarkę (wiertarko-wkretarke) wybrać? Przejrzałem dwie strony goog...

źródło: comment_15878508727I3LsjPxf7hvnzG1H3DrIU.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • 0
@InsertPPL Od kilku miesięcy przy zakupach kieruje się zasadą "lepiej wydać więcej raz na coś droższego niż dwa razy na gówno". Przejechałem się już na tanich sprzętach i teraz biorę tylko coś lepszego. 200€(1000zl) to nie jest znowu aż tyle pieniędzy jak mogłoby się wydawać.

@ksiak Ciekawie, tego nie wiedziałem.
Mam teraz dylemat czy szukać Ryobi czy Makity. Rozumiem, że Bosch jest przereklamowany?
  • Odpowiedz
@borysszyc: Rozumiem hejt na boscha, ale... sam sie zdecydowalem. Uniwersalna bateria,moc nie wiele wieksza od tych wielkich klocow, baterie po 5 latach uzytkowania (dosc sporadycznego) nadal zyja, a nawet wkretarka przezyla wiercenie otworow 2.5-3cm w kutej stali 20mm (dobry zwyczaj nie pozyczaj)
Ogolnie polecam glownie ze wzgledu na praktycznosc - mozna ja schowac do kieszeni (spodnie monterki) wiec czesto zastepuje dremel, ktory pozostal moja niespelniona zachcianka narzedziowa
Polecam zestaw z
Gniewek89 - @borysszyc: Rozumiem hejt na boscha, ale... sam sie zdecydowalem. Uniwers...

źródło: comment_1587852595gNSZ22BFZWvNkLiGLuwcGM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borysszyc: Erbauer seria ext, do dosrania w castoramie.

Worx/dexter/erbauer(seria eri)/al-ko/jcb 20v/titan/guild - te firmy miedzy sobą maja wymienny aku.
  • Odpowiedz
@borysszyc i jeszcze jedno, udar we wkretarkach jest tragiczny


@giorgioborgio:

W domu z cegły czy pustaka udar z wkrętarki jest przydatny, ale w betonowym bloku to rzeczywiście nie ma co podchodzić do ściany bez trzydziestokilowej wiertary, i pięciu wierteł przeciwpancernych.
  • Odpowiedz
@borysszyc: Ja mam tą wkrętarka parksida z Lidla już 1,5 orku. Dokupiłem drugi akumulator i jest super. Sporo nią pracowałem, naprawdę sporo i nie widać śladów zuzycia jak sie dba do tego jest mocna. Fakt jest trochę ciężka ale dasz rade. Ogólnie za tą cenę nie żałuję bo służy mi do dzisiaj (nawet wczoraj dokręcałem wkręty w warsztacie) i jeszcze pewnie posłuży :)
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktor98 Muszę zobaczyć porównania na YouTube z Ryobi i Makita. Szukam takiej wkrętaki która będzie mocną ale jednocześnie chce dokupić coś z udarem i podkaszarke. I żeby wszystkie sprzęty miały dzielony akumulator.
  • Odpowiedz
@wiktor98: @eeemil: @qbad89: @melba: @ksiak: @Gniewek89: @johnnyMetalowy: @InsertPPL: @dzieju41: @giorgioborgio: @senkju: @passtartowy:
Zrobiłem małą tabelkę z cenami narzędzi. Po przejrzeniu internetu, obejrzeniu filmików porównawczych i testów na youtube, przejrzenia wszelkiej maści forum i stron z testami wybrałem do porównania Marki Ryobi (Seria One+) oraz Makita (seria 18v) dorzuciłem do tego Lidlowskiego Parkside (seria x20v team).
Różnica cen pomiędzy Makitą i Ryobi a Parkside jest ogromna (prawie 35%). Różnica cen pomiędzy Ryobi a Makitą nie jest aż tak wielka.
Brałem najniższe ceny z wyszukiwarki Idealo.de, jakby ktoś chciał to pewnie znalazłby
borysszyc - @wiktor98: @eeemil: @qbad89: @melba: @ksiak: @Gniewek89: @johnnyMetalowy:...

źródło: comment_1587922568JkEXjil87YqhY7s9bI6LhT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@borysszyc: kup sobie Makite i przelotkę do narzędzi Ryobi. Wtedy wkrętarkę będziesz miał z Makity a podkaszarkę z Ryobi. Wszystko będzie działać :)
Ryobi stoi dużo niżej niż Makita jeżeli chodzi o jakość.
  • Odpowiedz