Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@kolak68: i co to tam Ci w ogóle rośnie? Z tyłu pomidor, a z przodu papryka? I kiedy zasiałeś? Ile muszę czekać? Czuję, że to najgorsze, bo ja dość niecierpliwa jestem xD
1 kwietnia zaczęłam hodować pestkę awokado, ale jeszcze nie puściła korzeni i nie wiem, czy jeszcze coś z tego będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@faramka: Na pomidory i paprykę będziesz potrzebować sporych doniczek albo sporych dawek nawozu. Coś tam na pewno wychodujesz ale nie spodziewaj się wiele (paprykę można zimować wiec warto nie wyrzucać wyhodowanego drzewka jesienią). Co do ziół to one rosną jak chwasty wiec pare sałatek z tych doniczek wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 1
@kolak68: ok :) Niech ładnie rosną dalej! Trzymam kciuki, a Ty trzymaj za moje :)

@BorowikSzatanski: wielkie dzięki za istotne informacje!
Nie spodziewam się nie wiadomo czego, traktuję to jako wyzwanie w tym dziwnym czasie. Zaczęłam z grubej rury, bo przecież mogłam kupić sadzonki i pielęgnować je, a nie stresować się, czy w ogóle coś z tej ziemi wylezie.
Jedyne moje doświadczenie to kiełki z kiełkownicy. Nawet kwiatów nie hoduję
@faramka: Rozsady na parapecie (bez zabawy z watą, od razu do ziemi) a potem do ogródka. Ogród to połączenie permakultury (ściółkowanie, no-dig, gildie) z tradycyjnym podejściem (brak grządek podniesionych). Generalnie staram się wyhodować jak najwięcej na jak najmniejszym obszarze jak najmniejszym nakładem pracy i środków finansowych.

@ArchDelux: Ale wstyd... Wszystko przez to, że łapię się na tym, że zamiast sprawdzać poprawność tego co napisałem sprawdzam, czy przypadkiem coś nie jest