Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki pisze z prosba o porade

26 lvl, 3,5 roku expa w korpo na gownostanowisku (w teorii) bo typowy klepacz, w praktyce to obowiazki zblizone do BA z mojej firmy (przynajmniej czesc), nawet moje raporty przez mojego szefa sa pchane dalej do BA, ktore BA pcha dalej, tez zbieram wymagania i wspolpracuje z devami, tez raportuje, no mniejsza - poplakalem to #!$%@?, w kazdym razie nie mam tego na papierku wiec uja nikt mi nie uwierzy.

W obecnej pracy mozliwosci na awans zadne, nie mam na siebie pomyslu. Studia skonczone licencjat tylko, na mgr nie poszedlem bo to bylo powtorzenie licencjatu wiec szkoda mi bylo czasu. Konczylem analityke gospodarcza, glownie bylo to "modelowanie" gospodarki, troche matmy finansowej, ekonometria, statystyka itp. Wszystko niestety "klikane", zero pythonona/R/SQL, no dobra moze tam bylo w ciagu studiow jeden przedmiot z R. Wiem, moglem sie we wlasnym zakresie doksztalcac, nie zrobilem tego, teraz nadrabiam

Na jakies "powazne" stanowiska z obrobka danych sie oczywiscie nie zalapie, entry lvl stanowiska z danymi to cos takiego jak obecnie jestem - cos powyciagac, cos posklejac, cos poprzerabiac,wprowadzic do systemu, napisac skrypt ktory sam wprowadzi w VBA (do SAP) lub pracujacy na workbookach/worksheetach Excela, a takich posrednich nie widze lub chca juz m.in 3 lat doswiadczenia wlasnie z SQL/Python/R czy jakies toole typu Tableau

Z finansow to mnie wykosza przecietni studenci FiRu, z wiadomych powodow, mimo ze podstawy rachunkowosci i finansow znam, mialem na studiac. Nie mam certow

W jakie stanowiska celowac? Jakies protipy co do rozwoju? Moze ja nie umiem w korpo? Mam ochote #!$%@? barana w sciane, robie sie bezsilny

#korpo #pracbaza #korposwiat #praca #korpobitch

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Dodatek wspierany przez: Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań, wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
OP: @AnonimoweMirkoWyznania:

Czemu nie uderzasz do banków na Quanta?

Po analityce pewnie masz dobrze opcykane analityczne myślenie i całe to ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Na quanta najczesciej C++ bo w tym pisza jakies biblioteki czy modele do wyceny instrumentow finansowych. Poza tym pewnie tez z matematyki jestem za cienki. Ja sie przyznaje ze topowym studentem nie bylem, quantow jest skonczona ilosc (plus rywalizujesz z zachodem), a
@AnonimoweMirkoWyznania: z ciekawości jaki dział aktualnie? Zgaduje, że Master Data bo sam siedzę w tym i mam podobne odczucia. Ja dopiero zaczynam, nie mam nawet roku expa ale przyszłość rysuje się podobnie do tego co piszesz xD