Wpis z mikrobloga

Bardzo dziękuje za aktywność pod postem. Cieszę się, że zdjęcie rozpaliło w was tyle wspomnień i wywiązała się z tego wspaniała dyskusja. Kocham tę grupkę i was wszystkich. To my tworzymy kontent, poinformuje was o poczynaniach restauratorskich. I z pierwszej trasy ( ͡ ͜ʖ ͡). Gadałem z głównym pomysłodawcą odkurzenia tego kawałku historii (moim pierworodnym) i prace zaczniemy na wakacje.
PS: szczególnie rozśmieszyły mnie historie w których
Śmieszna to była kopka razem ze zmianą biegów w którym moto z demoludów.


@brick: JAwa TS 350 i jeszcze kilka modeli. TO rozwiązanie miało tylko jedną wadę jak kopka ci się ześlizgnęła po odpaleniu i gwałtownie wrzuciła na swoje miejsce to potrafiła wrzucić 1 bieg.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mpetrumnigrum: ooo właśnie! Nie mogłem sobie przypomnieć w czym się z tym wynalazkiem spotkałem. Ciul z tym pierwszym biegiem, ale jak potrafiło walnąć w piszczel..
@MagicznyKarolek: Miałem identycznego mustanga! Do tego Jawkę pancerkę. Mustanga sprzedałem za jakieś 300 zł, pancerke za 200. Żałuje do dzisiaj. Z zabaw z tymi #!$%@? został mi simson schwalbe kr51 z silnikiem od wski 125 (xD) i romet pony z dezametem.
@MagicznyKarolek: Mam jawkę 50 po tacie on dostał ją gdy miał jakieś 16 lat. Odziedziczyłem po ojcu ją, zdawałem na niej na kartę motorowerową w szkole :D mój ma rocznik 76. Pamiętam jak z ojcem podjęliśmy się próby wymiany cylindra na nowy. Kupiony zestaw "60cm3" i wymieniliśmy - wszystko książkowo zrobione, zapłon idealnie ustawiony, blokady ściągnięte. #!$%@? nie pali, cały dzień zszedł w #!$%@?. W końcu zapaliła ale gasła co chwile
@MagicznyKarolek ja mam Simsona, tego dużego, też kolor żółty, właśnie kończymy pracę nad nim. Pamiątka rodzinna bo dziadek go kupił w Niemczech. Miał jeszcze opony z DDR, ponad 40 lat staruszek sobie liczy ( ͡ ͜ʖ ͡)