Wpis z mikrobloga

Latarnik Wyborczy z roku na rok coraz gorszy, ale niektóre odpowiedzi kandydatów bardzo mnie dziwią:
- Bosak za finansowaniem mediów publicznych, MKB i WKK przeciw.
- MKB za liberalizacją prawa aborcyjnego oraz przeciwko małżeństwu jako M+K
- Hołownia jako jedyny za podwyższeniem podatków dla najbogatszych
- Bosak przeciwko zmniejszeniu wpływu kościoła na życie publiczne (honk, honk)
- tylko Hołownia z dużych kandydatów przeciw przewalutowaniu franków z kursem z dnia zaciągnięcia (szanuję bardzo), reszta jest za
- Bosak jako jedyny nie popiera decentralizacji (nie ma zdania)
- za radykalną podwyżką minimalnej Biedroń i, niespodzianka, WKK. Reszta przeciw.
- WKK i Bosak za zmniejszeniem roli UE w polityce wewnętrznej Polski
- Bosak jedyny przeciw przyjmowaniu imigrantów zarobkowych, jak to przystało na wolorynkowca ( ͡° ͜ʖ ͡°) WKK nie ma zdania

Po tej ankiecie raczej utwierdzam się w głosowaniu na Hołownię, ewentualnie na kandydata KO, ale nie Kidawę. Biedroń jest u mnie spalony. WKK pokazał się jako jeszcze większa konserwa niż myślałem, w zasadzie tylko Bosak to większy beton.

#polityka #neuropa #4konserwy #konfederacja #latarnikwyborczy #wybory
RegularJohnny - Latarnik Wyborczy z roku na rok coraz gorszy, ale niektóre odpowiedzi...

źródło: comment_1587637128C1OndvsAtVa9ygBzUor6qW.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dambibi: Oczywiście, że teoria z d--y. Tylko, że do wyborów każdy idzie z pięknymi hasłami na ustach, a później realizacja jest taka, że zbiera się szczękę z podłogi.

10tys. stąd, że skoro osoby zarabiające pow. ~86tys. rocznie brutto, uważa się za bogatych (stąd druga grupa podatkowa), to co dopiero takich burżujów (jak ja) z >10tys.?
  • Odpowiedz
  • 9
@622xc Pozbawić środków budżetowych, które nie są ewentualnie związane z zabytkami kultury, traktować KK (i inn związki wyznaniowe) jak normalne organizacje, renegocjować skandaliczny konkordat, który nigdy nie powinien zostać podpisany, choć sprawa jest dość skomplikowana.

@YgoR Przepraszam, nie zwróciłem uwagi. W każdym razie uważam to za postulat niegodny kandydata partii, która mówi o sobie "wolnościowa".
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Dlaczego? Absolutnie się z tym nie zgadzam.

Powinniśmy mieć kwotę wolną od podatku w wysokości rocznej minimalnej pensji i powyżej jedną stawkę podatku PIT. Teraz masz dziesiątki sposobów na to, aby unikać drugiego progu. Jakbyśmy mieli jedną stawkę podatku - nie opłacałoby się kombinować.
  • Odpowiedz