Wpis z mikrobloga

#pkobp właśnie zaczęło inaczej traktować płatności kartą do #revolut

Posiadam w #pkobp "Konto za 0", aby konto było całkowicie bezpłatne muszę zrealizować na karcie debetowej dodawanej do konta płatności na minimum 300zł w jednym cyklu rozliczeniowym.

Jako że konta praktycznie nie używam (osobiście wolę inny bank) a z konta #pkobp muszę korzystać w związku z posiadaniem u nich usługi pod nazwą kretyd hipoteczny - raz w miesiącu zasilałem sobie #revolut kwotą ponad 300zł (przelew z karty debetowej #pkobp )
I to działało do tej pory, nie musiałem płacić 8zł miesięcznie za posiadanie karty. Przelew na revolut wliczał się w operacje bezgotówkowe.

W tym miesiącu widzę, że przelew z karty debetowej visa na #revolut jest w banku traktowany zupełnie inaczej (nie powoduje to naliczenia tej transakcji jako operacja kartą).
Wygląda na to że #pkobp po cichu zmieniło warunki korzystania z kart nie informując o tym klientów.
Jedną operację nazwało mi: Nadanie przekazu VISA, a drugą REVOLUT (tak nazywały się wcześniej).
Obu jednak nie wliczyło do operacji kartą (Wartość operacji bezgotówkowych zwalniających z opłaty)
gchmurka - #pkobp właśnie zaczęło inaczej traktować płatności kartą do #revolut

Po...

źródło: comment_1587543474H8gt84gTrJtjz2uREeFxEO.jpg

Pobierz
  • 21
W serwisie internetowym (na razie patrzyłem przez telefon) jest to jeszcze inaczej pokazywane:
1. 300 zł - przelew z karty
2. 26zł - płatność kartą

Rozmawiałem z infolinią:
wartość na 26zł - oznaczona jako płatność kartą może pojawić się w "tranzakcyjności" karty do 7 dni
wartość na 300zł - pani w pomocy przez telefon sama nie wie dlaczego jest oznaczona jako "PRZELEW Z KARTY" i prosi aby napisać zgłoszenie przez serwis ipko
@rtg_: no tak ale to nie wyjaśnia dlaczego w tym samym dniu
- 26 zł jako tranzakcja kartą
- 300zł jako przelew z karty :)

no chyba że powyżej jakiejś sumy (np. 50 ojro) revolut realizuje to jako przelew.
@gchmurka: I dobrze, oni zazwyczaj to nazywają reklamację. Na odpowiedź srednio czeka się 5-6 dni bo ostatnio trochę z nimi pisze bo mnie wkurzyli też i biorą sobie kursy z dupy. Ok wołaj, mi już ten bank powoli się obrzydza.
@gchmurka: @pijekubusplay: W nowym "Koncie na 0" nie ma wymogu posiadania karty, można z niej zrezygnować i nic nie płacić za konto. Nie wiem jak wygląda procedura rezygnacji z obecnej karty (bo jednak korzystam), ale przekształcenie taryfy można dokonać w iPKO.
@lyncz: karta mi się przydaje, czasem potrzebuje wyjąć więcej kasy, a to jedyne bankomaty które dadzą mi 5000 w gotówce (euronety to już nawet z 1000 mają problem w mojej okolicy). Czasem wpłacam też kasę (wpłatomat mam blisko) więc z kart nie zrezygnuje.
@gchmurka: man analogiczną sytuację. Jedyne co ostatnio zrobiłem na Revoult nietypowego to zweryfikowałem się dowodem osobistym. I z tamtym wydarzeniem mogę powiązać ze operacje zasilania Revoult są inaczej klasyfikowane w banku.
Weryfikowałem się może w tamtym czasie dowodem osobistym w Revoult ?
@ixtras: nie, nic nie robiłem od 3 lat, na revolut sobie co miesiąc wrzuceniem małe kwoty po 300 zł aby mieć na wydatki wakacyjne. Czasem coś pospekulowałem na btc, ale żadnych dokumentów im nie aktualizowaniem od założenia konta