Wpis z mikrobloga

Zgliszcza Podlasia. Nie daliśmy rady utrzymać bogactw natury..

Ogromna tragedia i straty nie do odzyskania.
Płakaliśmy nad Australią, wysyłaliśmy tam pieniądze i strażaków. Gdzie są Ci wszyscy aktywiści???

Gdzie jest pomoc dla Biebrzańskiego Parku Narodowego?
Czy Podlasie to już nie jest Polska?

#podlasie #polska #strazpozarna
Pobierz Xtreme2007 - Zgliszcza Podlasia. Nie daliśmy rady utrzymać bogactw natury..

Ogromna ...
źródło: comment_15875403975r2ZVKmXSYkKLQHGiMNuJu.jpg
  • 25
Strażacy nie mają dość sprzętu, żeby gasić tak wielki pożar


@SnowFox: W moich rejonach średnio każda OSP ma po 1 lub 2 szt. takiego sprzętu - a takich OSP jest 50 tylko w jednym powiecie. PSP ma kontenery na których jest po kilkadziesiąt sztuk takiego sprzętu - w większości nówki nigdy nie używane. Więc albo Pan dyrektor jest niedoinformowany co straż ma w dyspozycji, albo pożar nie wymaga aż takich wielkich
@starypijany123: @mikkeboss:

Organizowane zbiórki wspierają Ochotnicze Straże Pożarne. Biorąc pod uwagę rozmiar tragedii jaka dotknęła Biebrzański Park Narodowy i ogromne zaangażowanie strażaków i druhów ochotników, w odpowiedzi na sygnały od Was informujemy, że możliwe jest przekazanie wsparcia na doposażenie OSP w niezbędny sprzęt gaśniczy.


Przeklejam ze strony, bo może nie chce Wam się czytać. Nie jestem nijak związany Biebrzańskim Parkiem Narodowym, nie jestem na miejscu ani w ogóle nic. Nie
Nie mniej, skoro potrzebują wsparcia, no to wydaje mi się, że chyba nie dla jaj o to proszą, tym bardziej, że jest to prośba bezpośrednia, a nie przez rząd.


@SnowFox: Do potrzeb OSP podchodziłbym z dużą rezerwą. Chłopaki chcą bardzo pomagać, ale często mają potrzeby mocno na wyrost... w te tłumice mogę jeszcze uwierzyć bo to idzie dosyć szybko uszkodzić przy takiej ilości pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kibiklops: nie wiem skąd jesteś, ale nie wszędzie jest tak kolorowo ;) W biedniejszych gminach, czy powiatach straż nie jest tak dobrze wyposażona, a o dofinansowaniu jakimkolwiek OSP można zapomnieć.