Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, pilnie poszukuję sprawdzonych maseczek do wygodnego poruszania się na samotnych spacerach i koniecznych zakupach.

- Chirurgiczne są dobre, ale trzeba je często zmieniać i nie można ich prać.
- N99/FFP3 kosztują teraz fortunę, utrudniają oddychanie (szczególnie wrażliwym osobom) i nie widzę możliwości ich prania/dezynfekowania w warunkach domowych.
- Materiałowe: te na gumkach są dużo wygodniejsze od wiązanych (przy zakładaniu i ściąganiu), natomiast jeśli gumki są ze złego materiału lub o złej długości, to obcierają i odginają uszy. Przydatny byłby metalowy drucik, który umożliwia szczelne dopasowanie góry do kształtu nosa. Dobre paramatery ma antybakteryjna poszewka na poduszki: https://maskapolka.pl/blog/porownanie-masek-domowej-roboty-wykonanych-z-roznych-materialow/

Czy macie jakiś sprawdzony typ maseczki i sklep? Zastanawiałęm się nad maską antysmogową-sportową z filtrem N95 albo bawełnianą z włókniną filtrującą, ale może polecicie coś lepszego. Zakupiłem maseczki materiałowe, z których nie jestem z nich zadowolony - dlatego byłbym wdzięczny za opinie osób, które dokonały dobrego zakupu albo wypróbowały wiele rodzajów maseczek, z których jeden okazał się szczególnie komfortowy.

Posiadam też jedną maseczkę 3M na najbardziej ryzykowne sytuacje (standard N99/FFP3). Jak długo mogę jej używać, licząc na dobrą ochronę przed wirusem (powyżej ochrony na poziomie maseczki chirurgicznej)? Czy mogę ją jakoś dezynfekować, licząc na to, że poziom ochrony nie spadnie poniżej poziomu maseczki chirurgicznej?

#pytanie #maseczki #maseczka #bhp #koronawirus

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, pilnie poszukuję sprawdzonyc...

źródło: comment_1587491888E4itExgwdWF2OOI1h3m8VU.jpg

Pobierz
  • 5