Wpis z mikrobloga

Mieszkam na malej wsi niedaleko duzego miasta, nooo ze 30km od Warszawy;
1. Kilka domków dalej gość prowadzi niezarejestrowany warsztat samochodowy. W sumie to placil pare mandatow za nieujawniona dzialalnosc ale i tak mu sie to bardziej oplaca niz ZUS.
2. Gosc dosc regularnie pali roznymi smieciami w piecu. Ostatnio tak mocno ze az sie rano zdziwilem ze taka mgła
3. Zrobilem zdjecie dymiacego komina i wrzucilem na lokalne forum
4. No i sie zaczelo, dowiedzialem sie ze:
5. Wielu sasiadow wzywalo policje ale pan mowil im ze pali drewnem i nic nie mogli zrobic
6. Jak mi sie nie podoba to mam sie wyprowadzic
7. Brak mi milosci i zrozumienia blizniego bo ludziom roznie sie wiedzie w zyciu
8. Oni to mieszkali dluzej niz ja
9. W lokalnym sklepie uslyszalem ze juz wiedza kto tego posta napisal i roznie moze byc

No k&#$a....

#gorzkiezale #zalesie #zalesiealetylkotroszke #patologiazewsi
  • 103
  • Odpowiedz
@PMarcin jakim cudem dostaje mandaty? Obok moich rodzicow facet otworzyl warsztat na czarno, ale z reklamami itp, ponad rok moja mama wszedzie to zglasza i nic. Facet 6-22 potrafi ciac blachy, spawac na podworku, palic smieci w ognisku na podjezdzie...
  • Odpowiedz
Troche mi to pachnie sytuacja co kupujesz mieszkanie obok toru wyscigowego a potem skargi ze glosno


@majkel_bialkov: dostałem w spadku, nie opłaca się tego sprzedać, póki co trzymam. Wcześniej nie było użytkowane praktycznie przez kilkadziesiąt lat i pewnie się ludzie przyzwyczaili, że to prawie jak ich teren, a teraz przyszedł obcy, jeszcze miastowy i będzie tu #!$%@?ł, że się nie pali śmieci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Troche mi to pachnie sytuacja co kupujesz mieszkanie obok toru wyscigowego a potem skargi ze glosno


@majkel_bialkov: dostałem w spadku, nie opłaca się tego sprzedać, póki co trzymam. Wcześniej nie było użytkowane praktycznie przez kilkadziesiąt lat i pewnie się ludzie przyzwyczaili, że to prawie jak ich teren, a teraz przyszedł obcy, jeszcze miastowy i będzie tu #!$%@?ł, że się nie pali śmieci.

@DulGukat: no niestety chyba tak bedzie
  • Odpowiedz
@PMarcin: Akurat jak się pali drewnem, to właśnie jest taki dym. Słoma i te wszystkie inne #!$%@? właśnie tak dymią. To nie jest gaz, że poleci Ci sama para wodna, ani węgiel, który raz dmuchnie sadzą przy dorzucaniu. Ale już, "somsiad śmieciami pali, trzeba janusza #!$%@?ć" XD

Sam bym tak zareagował na takie posty. Palisz normalnym drewnem, masz kilka udokumentowanych kontroli (które zawsze kończą się pobraniem popiołu i kipiszem w piwnicy), a jeszcze jakiś cwel robi na Ciebie nagonkę w Internecie. No ja #!$%@?ę, gorzej niż Kononowicz.

Resztę historii sobie daruję, bo to kompletne brednie. Za palenie padliną można mieć #!$%@? kary, więc na wsiach pilnują tego jak #!$%@?. Poza tym po jaki #!$%@? kupować #!$%@? drogie w utrzymaniu zwierzęta, by potem #!$%@? z nich mieć i je palić? Z czego się ta Twoja wieś utrzymuje w ogóle?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PMarcin: u znajomego sąsiad pali pampersami. Wali tak od pół roku niesamowicie...
I co? Straży miejskiej nie wpuszcza, mandatów nie płaci i ma to w dupie.
  • Odpowiedz
1. Kilka domków dalej gość prowadzi niezarejestrowany warsztat samochodowy. W sumie to placil pare mandatow za nieujawniona dzialalnosc ale i tak mu sie to bardziej oplaca niz ZUS.


Spoko miec tanszy warsztat pod nosem

2. Gosc dosc regularnie pali roznymi smieciami w piecu. Ostatnio tak mocno ze az sie rano zdziwilem ze taka mgła


Bez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PMarcin: Tak to jest jak ktoś z miasta się na wieś przeprowadza i oczekuje, że wszyscy dostosują się do twoich standardów. Na wsi się żyje inaczej. Dla jednych lepiej, dla drugich gorzej. Po prostu inaczej. Za #!$%@? już jesteś spalony. Nie pasujesz do wsi i tyle. Trzeba się było nie przeprowadzać i zostać w mieście.

Mam kumpla mechanika, który zajebiście naprawia auta. Startował z własnym biznesem ale w końcu zaczął
  • Odpowiedz
@PMarcin: Hm może zabrzmieć jak internetowa napinka ale bym się przeszedł do typa, pogadał a jak by nie przyswoił to inaczej przekazał, że tak się nie robi. Niwy król na dzielni i wio.
  • Odpowiedz