Wpis z mikrobloga

Mieszkam na malej wsi niedaleko duzego miasta, nooo ze 30km od Warszawy;
1. Kilka domków dalej gość prowadzi niezarejestrowany warsztat samochodowy. W sumie to placil pare mandatow za nieujawniona dzialalnosc ale i tak mu sie to bardziej oplaca niz ZUS.
2. Gosc dosc regularnie pali roznymi smieciami w piecu. Ostatnio tak mocno ze az sie rano zdziwilem ze taka mgła
3. Zrobilem zdjecie dymiacego komina i wrzucilem na lokalne forum
4. No i sie zaczelo, dowiedzialem sie ze:
5. Wielu sasiadow wzywalo policje ale pan mowil im ze pali drewnem i nic nie mogli zrobic
6. Jak mi sie nie podoba to mam sie wyprowadzic
7. Brak mi milosci i zrozumienia blizniego bo ludziom roznie sie wiedzie w zyciu
8. Oni to mieszkali dluzej niz ja
9. W lokalnym sklepie uslyszalem ze juz wiedza kto tego posta napisal i roznie moze byc

No k&#$a....

#gorzkiezale #zalesie #zalesiealetylkotroszke #patologiazewsi
  • 103
  • Odpowiedz
Dodam ze kolejny moj sasiad hoduje zwierzeta; kozy, kury krowy itp - no i one czasem padaja. Kilka razy byla interwencja jakichs organizacji i proba zarekwirowania zle traktowanych zwierzat. No ale jak te zwierzeta padna to typ je pali w piecu, i wtedy normalnie wiem co to znaczy mieszkac obok krematorium.
Wszelkie proby protestow koncza sie podobnie jak wyzej
  • Odpowiedz
@terwer358: Tak to tutaj jest. Od dawna wszyscy wiedza ze on ma zaklad, US kilka razy byl ale nic poza mandatem nie wskórał, a teraz jak jest covid to nikt nie przyjdzie skontrolowac wiec gosc czuje sie bezkarny
  • Odpowiedz
@PMarcin na tego ze zwierzętami naślij vive albo centaurusa (jeśli są też konie) oni uwielbiają robić dymy przy interwencjach i cisną konkretnie policję i kierują sprawy do sądu
  • Odpowiedz
@chixi: wlasnie chyba viva tam byla kilka razy, nawet jakis artykul w lokalnej prasie byl ale generalnie zero reakcji i po kilku tygodniach sytuacja wraca do stanu ustalonego
  • Odpowiedz
@PMarcin: Skoro somsiad prowadzi niezarejestrowana DG, uzyskuje z niej nieujawnione w zeznaniu dochody oraz istnieje obowiązek zapłaty składek na ubezpieczenia społeczne to kroczy po cienkim lodzie. W końcu organy zwroca się o swoje, ale odczekaja żeby odsetki urosły. US i ZUS to akurat policja myśli, gdybyśmy porównywali ich z orwellem.
  • Odpowiedz