Wpis z mikrobloga

@emasele tak, niby bliźniaczy model ze sprinterem, ale sprinter poza tym, że podobnie gnije, to mechanicznie jest o niebo lepszy. Wujek ma to truchło od nowości 2014r chyba. Jeździ sam, serwisuje zawsze w ASO (u niemca, bo tam mieszka). Przebieg jakiś śmieszny, rzędu 120.000km bo nie robi tras, a jeździł na miejscu. O panie, co tam się nie działo... Sam silnik bezproblemowo, za to pompa od adblue świrowała, okazało się, że to
@konradk1: o ciul, jak rok 2014 to chyba jeszcze z niemieckiej produkcji, może te ze Środy WLKp będą lepiej zmontowane.
mi się zdawało, że Crafter to już nie jest bliźniak do Sprintka tak jak był LTek a oddzielna konstrukcja.
czyli Ducato trzy klasy wyżej?
@emasele ducato może jeździć i bez farby na karoserii bo jest w ocynku. Na pewno jest mniej wygodny, ale to wszystkie jego wady. Pali mniej, psuje się mniej, w porównaniu do craftera nie zgnije nigdy.
Ten wujkowy to jeszcze przedliftingowy model z 2.5 TDI pod maską, polifty miały 2.0TDI, nie wiem czy lepsze. Kiedyś w barze gadałem ze znajomym, mięli firmę z busami do wożenia ludzi między miastami. Kupili i craftera i