Wpis z mikrobloga

Oglądałem ostatnio Lanosa, niecałe 100kk przebiegu, benzyna 1.4 dzwoniąc i pytając się czy silnik jest suchy babka trochę kręciła, że nie wie itd. jak się okazało silnik był ubrudzony od oleju, okolice bagnetu, pokrywa mówiła, że on jeździ i nie bawiła się w czyszczenie, co może być nie tak? Przy takim przebiegu mogły już pójść jakieś uszczelki itd. z góry mówię, że się nie znam dlatego pytam.

#motoryzacja #lanos
  • 36
  • Odpowiedz
@bigger Auto może mieć i 25 lat, ale uważam, że szczególnie przy tak niskim przebiegu nie powinien być tak #!$%@?. Swoją drogą dzwoniłem jeszcze się spytać o Tico z jeszcze mniejszym przebiegiem i tam też coś ciekło choć w tym przypadku właściciel chociaż tego nie ukrywał.
  • Odpowiedz
A po co ktoś miałby cofać przebieg w lanosie? XD


@eugeniusz_geniusz: bo w przeszłości był wart więcej niż flaszkę wódki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem już 25 letnie auto za 2700zł które na blacie miało 189k, było sprowadzone 10 lat wcześniej z 200k, a ostatnia wymiana oleju była... przy 195k ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡
  • Odpowiedz
@oblesny_wujek już nie chce bo babka jak weszliśmy na temat silnika i tego, że jest #!$%@? od oleju to się zaczęła irytować, z resztą jak wspomniałem przez telefon też kręciła, że nie wie itd. do tego rudy zawitał na obu nadkolach tylnich i szyba przednia była wymieniana, bo rzekomo porysowana, a cena jak pamiętam to 2900zł była do negocjacji coś koło tego.
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: to 5k rocznie, zdarzyły mi się jednorazowe dłuższe trasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

20 lat temu lanos był normalnym wozem, tak jak dziś nowa astra czy golf. Ludzie tym normalnie jeździli

Zresztą w tak starym aucie przebieg i tak nie ma znaczenia, liczy się tylko stan auta
  • Odpowiedz
@Atreyu: Cieszę się twoim szczęściem, ale znam ludzi którzy robią takie przebiegi. + jeśli kupił go wtedy jakiś dziadek grzyb, to nie jeździł bo szkoda. Rodzice kolegi mieli nową Astrę G, przez 15 lat zrobili 110k.
Jest dokładnie tak jak mówisz i z moich obserwacji to lepiej kupić młodsze auto z większym przebiegiem niż stare z niskim przebiegiem.
  • Odpowiedz