Wpis z mikrobloga

Miałem w planach kupić iphona. Zrezygnowałem z ip 11 z powodu ekranu LCD, teraz mam wątpliwości wobec 12, ale nie dlatego, że telefon będzie słaby, ale dlatego, że co raz więcej braków w samych iOS'sie dostrzegam względem robocika.

Płaski pulpit utrudniający organizacje - ok, przeżyje
brak personalizacji - Cóż...mogę bez niej żyć, także ok
brak splitscreenu - ehhh.....Co prawda nie używam jej często, ale jest jak kalkulator - większość rzadko go używa, ale trudno sobie wyobrazić brak jego w telefonie. Podobnie jest w moim przypadku z split-screenem, nie uzywam go często, ale jednak są sytuację, gdzie jest niezastąpiony....także, cinszko...ale ok, zacisnę zęby

Ale co jakiś czas dochodzą do listy kolejne wkuwijające kwestie które po prostu sprawijają, że jestem już własciwie o włos od zrezygnowania od iOS'a

Brak twitcha i yt w pływającym oknie...To już lekka przesada
W shazamie nie działa rozpoznawanie muzyki która leci w telefonie np na tubie.

Czy jest coś jeszcze o czym powinienem wiedzieć? Bo ta lista wad robi się co raz dłuższa i boje się, że zalety nie zrekompensują mi gorszej funkcjonalności...a ja z telefonu dość często korzystam i używam róznych ficzerów by sobie ułątwić korzystanie z niego.

iOSa nigdy nie miałem i chciałbym go wreszcie mieć, by sprawdzić ten system w praktyce....ale no kurde, boje się, że bardzo będę żałował tego zakupu.

Jak wygląda sprawa z punktu widzenia hardcorowego androidowca który przesiadł się na iOS'a? Jakich braków mogę się jeszcze spodziewać?

#android #ios #telefony #smartfon #pytanie #apple #iphone
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pralko-suszarka: sprawa jest prosta. Jeżeli chcesz ficzerow, bajerow, tweakow to bierz andka. Jeżeli chcesz sprawnie działający telefon, nie zależy Ci na rzeczach typu split screeny itp. bajery to weź iPhone. W końcu telefon ma Ci służyć i pomagać w codziennym życiu a nie w------c ;)
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka: ajfon to jest telefon dla ludzi, którzy potrzebuja urządzenie, które jest proste i działa, odpalasz to i wiesz, że nic Ci sie tam nie z----e i tyle - nie ma tam fajerwerków. Ma to plusy i minusy, bo ta prostota jak sie przyzwyczaisz jest wygodna, ale tak jak mowisz czasami moze zabraknac niektorych funkcji na przyklad splitscreenu, ale mysle ze z czasem bedą dodawac niektore funkcje, moze splitscreen pojawi
  • Odpowiedz
@Pralko-suszarka: powiem Ci tak. Ja przesiadałem się z andka już szmat czasu temu. Miałem dość niedziałających romow, ficzery wizualne przestały mnie jarac. Szukałem sprawnie działającego telefonu i tyle. Nie zawiodłem się i nie wyobrażam sobie powrotu do andka. Jeżeli nigdy nie miałeś iPhone to moim zdaniem warto spróbować. W ostateczności możesz go sprzedać z niewielka strata. Możesz tez próbować bawić się w jailbreak i wtedy masz dużo większe opcje customizacji
  • Odpowiedz
Miałem dość niedziałających romow, ficzery wizualne przestały mnie jarac.


@TeflonDon: Ja się w romy nigdy nie bawiłem i póki co, nie ciągnie mnie do tego. Personalizację telefonu ograniczam do poprawy np. czytelności itd.

. Szukałem sprawnie działającego telefonu i
  • Odpowiedz
Czy jest coś jeszcze o czym powinienem wiedzieć? Bo ta lista wad robi się co raz dłuższa i boje się, że zalety nie zrekompensują mi gorszej funkcjonalności..


@Pralko-suszarka: nie da się używać telefonu jako pendrive czy przenosić normalnie plików. Dla mnie już ta rzecz przekreśla iOS bo jednak korzystam z komputerów i nie po to mam wypasionego smartfona by nosić przy sobie dodatkowe urządzenia jak np: pamięć flash.
Moim zdaniem
  • Odpowiedz
@danzaxkuduro: Moim zdaniem Android to stabilniejszy system niż iOS, na P30 przez pół roku nigdy mi aplikacji samo nie zamknęło, a na iOSie się zdarza, choć i tak wole zdecydowanie iOS i do Androida już raczej nie wrócę, feeling korzystania jest nie do podrobienia
  • Odpowiedz
@cherrz: Mi nigdy Huawei płynnie nie chodził, ale ok wierzę ci.

@Shashek: Możesz to jakoś potwierdzić? Na androidzie nie trzeba nawet płacić, są inne metody, ale jeśli premium dawała by taka możliwość na iOSie to już i tak jest na plus.
  • Odpowiedz