Wpis z mikrobloga

Znajomy polecił mi tę grupę więc skorzystam z waszej porady.

Nigdy nie miałem problemów z cerą ale ostatnio pojawiają mi się jakieś dolegliwości w strefie T szczególnie na kącikach ust i na brodzie.

Do zaskórników na całej twarzy używam samej gąbki konjac z wodą a następnie myje twarz olejekiem myjącym (olej słonecznkikowy dodatkiem:
- stężonej oleożywicy rozmarynowej;
- naturalnego olejku eterycznego z drzewka.)
Następnie nakłam krem nawilżający i to tyle.

Chciałbym zmienić krem nawilżający na taki, który nie działa w żaden sposób komedogennie.

Co mogę zmienić/dodać w tej rutynie i jaki krem wybrać.

#mirabelkopomusz
#rozowepaski
#pokazkosmetyczke
#pytanie
#pytaniedorozowychpaskow
#pytaniedorozowychpaskow
#zdrowie
#kosmetyki
#tradzik
#zakupy
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@exenito: raczej zwykły żel do mycia twarzy typu cetaphil, resibo, tonik z kwasami, serum nawilżające z kwasem hialuronowym i wtedy krem nawilżający - najlepiej jakiś zwykły np. the ordinary 35zł za 100ml
  • Odpowiedz
@baya: nie chce się aż tak bawić tymbardziej, że mam dobra cerę. Jedynie czasami coś wyskoczy a na tej grupie Twarzing 2/3 osób używających właśnie takich kombinacji nie prezentuje nic ładnego
  • Odpowiedz
@exenito: nie zgodzę się - kwasy i inne "zabawy" działają długofalowo, tzn., że możesz cieszyć się taką cerą np. po 30tce czy 40tce
  • Odpowiedz
@exenito: Mi pomógł olejek busajna (mi dużo na policzkach wyskakiwało, teraz nic). Jak czuję, że teraz mi coś chce wyskoczyć i już jest czerwono to smaruję i albo zniknie albo będzie mniejsze. Ogólnie mi bardzo pomogło odstawienie wszystkiego "na trądzik" i skupienie się na nawilżeniu, choć może i tabsy z hormonami jako efekt uboczny.
  • Odpowiedz
@exenito: jeśli masz olejek, który po dodaniu wody zamienia się w emulsję nie ma potrzeby - jeśli to zwykły olej niestety nie czyści skóry
  • Odpowiedz
@porannakawa: właśnie kupiłem olejek arganowy, użyć go przed kremem? razem z kremem? czy po kremie? czy może nawet na noc zamiast kremu? co polecasz? bo zostało mi trochę tych ran po syfach
  • Odpowiedz