Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: Wchodzisz w skalę makro, a mnie interesuje mikro - jak ja mam się zachowywać żeby zarabiać. Nie jestem w stanie jako tysiącer wpłynąć na skalę makro. Nawet milioner może mieć z tym problem, miliarder dopiero może manipulować skalą makro.

@szpongiel: Ludzie pracują dla pieniędzy, żeby "przypłynęły" do nich. Jak pieniądze nie płyną do nich bo nie płyną wcale, to po co tyłek od kanapy odrywać? A dzięki pracy społeczeństwo
@MlodyDziadzioSpamer: dlaczego uważasz że przy deflacji pieniądz nie płynie?

Wymiana handlowa służąca zaspokojeniu potrzeb wymusza przepływ pieniądza.

jak ja mam się zachowywać żeby zarabiać.


@MlodyDziadzioSpamer: przy deflacji musisz uczciwie zapracować na pieniądze,nikt Ci ich nie da za byle co tylko dlatego że boi się szybkiej utraty ich wartości tak jak przy hiperinflacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 257
@MlodyDziadzioSpamer: ta "niezbędna inflacja" to bajeczka dla niewolnika. Faktycznie jest ona niezbędna ale dla rządzących i banksterów w systemie opartym o pieniądz FIAT emitowany w postaci długu. Największy przekręt ery nowożytnej.
Skąd pomysł, że bez inflacji ludzie by nie pracowali? Znaczy mogli by pewno pracować nieco mniej i jeszcze mieliby szansę oszczędzić na emeryturę bez bycia ruchanym przez piramidę finansową ZUS. No ale to są oczywiście zła konsekwencje, nie? Lepiej żeby
@MilionoweMultikonto: Po to żeby ów konsument mógł sobie pozwolić na więcej. Bez przegiętego socjalu konsument musi być również producentem.
Parytet złota po to, żeby pieniądz nie był oparty o wiarę, tak jak to jest teraz, tylko o faktyczną wartość czegoś co istnieje i nie jest tylko cyfrowym długiem.
@MlodyDziadzioSpamer: po co zwykłemu człowiekowi złoto? Wierzysz w to że złoto ma wartość, którą możesz zamienić na realizację swoich potrzeb? Kobiety i tak nie odróżniają złota od tombaku, jeżeli chodzi o to żeby zaruchać.

W jaki sposób konsument może sobie pozwolić na więcej gdy pieniądze w jego portfelu tracą wartość?
a rzad nie mógł zmniejszyć inflacji i zostawić składkę na tym samym poziomie?

przeraża mnie że nie potrafisz odpowiedzieć merytorycznie, tylko zmierzasz w kierunku argumentacji ad personam


@MilionoweMultikonto:
https://www.wykop.pl/wpis/45356637/a-za-rzadow-po-latach-2008-2015-skladka-na-emerytu/

Mógł poprzez zatrzymanie wzrostu pensji. Nawet gdyby inflacja była 0 i rosła siła nabywcza pensji, to przecież dalej przy tej samej wysokości składki, rosła jej wartość nabywcza.
Adrian ma kompletną rację pisząc, że to straszne, że masz prawo wyborcze
https://www.wykop.pl/wpis/45356637/a-za-rzadow-po-latach-2008-2015-skladka-na-emerytu/

Po to żeby ów konsument mógł sobie pozwolić na więcej. Bez przegiętego socjalu konsument musi być również producentem.


@MlodyDziadzioSpamer: Wyjedź tam, gdzie tego socjalu nie ma. Afryka, Ameryka Południowa. Wspaniałe kraje, wspaniałe perspektywy

Parytet złota po to, żeby pieniądz nie był oparty o wiarę, tak jak to jest teraz, tylko o faktyczną wartość czegoś co istnieje i nie jest tylko cyfrowym długiem.


@MlodyDziadzioSpamer: Złoto jest nic niewarte. Ciężki, miękki