Wpis z mikrobloga

Poszło.
Ale... w części pytań brakuje odpowiedzi typu: nie wiem, nie mam zdania itp
Posiadam broń i o przepisach z tym związanych wiem co powinienem ale nie mam pojęcia po co komu prywatnie materiały wybuchowe ?
@romuch: Dziękuję! Materiały wybuchowe były po prostu tematem wymaganym (na doczepkę). Na upartego mógłbym to podciągnąć pod pełną liberalizację prawa i chęć choćby zakupu czołgu do ochrony miru domowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KingRStone: poszło. Te pytania o materiały wybuchowe budzą moją daleką posuniętą nieufność.

Już czekam na artykuł "Prawicowi ekstremiści śnią o powszechnym dostępie do broni, a bomby są ich następnym celem" na gazjeta.ru. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Coś czuję że OP specjalnie nie wie jaki jest status broni palnej w Polsce i z pracy wyjdą szkodliwe dla środowiska kwiatki.
@KingRStone: poszło ale ankieta zbyt niespójna. Tak jak pisał @romuch: ciężko się określić.
Głównie mi chodzi o pytania z materiałami wybuchowymi. Po co to komu? A na co to potrzebne? Tym się człowiek nie obroni... bronią już szybciej :)
Polska (bardzo utrudniony dostęp)

@KingRStone: co? co jest niby takiego trudnego? utrudniony trochę jest, ale ze względu ma czas oczekiwania, bo nie można powiedzieć, że jest to czasochłonne, ani bardzo kosztowne..
bronią są również czarnoprochowce - wchodzisz do sklepu i masz...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KingRStone: poszło, ale w Polsce mamy powszechny dostęp do broni, tak samo jak z prawo jazdy, musisz się zapisać do klubu, zrobić "kurs", zdać egzamin, złożyć papiery o pozwolenie i to wszystko, tylko trwa min 9msc. A nie 2-3 jak z prawem jazdy.
@KingRStone te materiały wybuchowe w ankiecie to jakaś bzdura.

Chodzi o fajerwerki na nowy rok czy o trotyl czy tam miedziankit do prac górniczych i burzących? Nie mam pojęcia w jaki sposób można by wykorzystać m.w. w celu obrony lub ochrony mienia. Wyjaśnisz?

Przypominam, że tylko nieliczni Polacy posiadają broń do ochrony bezpieczeństwa. Większość posiadaczy ma w szafie broń do celów łowieckich, sportowych lub kolekcjonerskich.