Wpis z mikrobloga

@Bjornolf: Oo, z Krakowa prawie pod Oświęcim. Powiedz mi jak ścieżka na Kraków? Wybieram się na Wawel od dłuższego czasu, ale za cholerę nie wiem jaką drogę wybrać. Kiedyś jechałem poboczem bo jakiejś ekspresowej. Strach się bać, koleiny na pól metra i TIRy co 30sek. :(

Nie chcę jechać po lesie, jakieś mniej uczęszczane drogi asfaltowe, do okolic Oświęcimia sobie poradzę bo tam często jeżdzę.
  • Odpowiedz
@Traviu tak, jak napisał @jonzi , jedzie się dobrze, ale nie polecam opierać się na oznaczeniu trasy, gdyż szlak się gubi często. Lepiej z mapą(ja miałem wydrukowaną z googlemaps i mogę Ci podeslać pozycje gotowe do wydruku) lub gps. Z Oświęcimia do Alwernii bardzo sympatyczna droga wzdłuż wału no i przez wioski( nie licząc odcinka Babice-Alwernia) Z Alwernii na Rudno (szczególnie lasem, wzdłuż A4) do Frywałdu jedzie się wyśmienicie. Z Frywałdu na
  • Odpowiedz
@Bjornolf:

z Piekar dobre drogi dojazdowe do Krakowa są po obu stronach Wisły, bardziej popularna od strony Tyńca i mniej popularna od północy.

Ta pierwsza jest dobra, jak ktoś jest w Tyńcu, ale jak ktoś jedzie jak Wy od strony Alwerni, to nie trzeba już przejeżdżać przez Wisłę, tylko od razu do centrum:

https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=211266669672686733322.0004e3e36461046576431 (na czerwono zaznaczyłem alternatywę - wzdłuż ulicy, ale chyba wszędzie są znaki, że można jechać rowerem po
  • Odpowiedz