Wpis z mikrobloga

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #aborcja #rozowepaski #konfederacja - Wiemy, że w Polsce jest wiele osób, które chcą przyjęcia tej ustawy. Czekają bardzo długo i są coraz bardziej zniecierpliwione. Codziennie zabijane są kolejne dzieci, a aborcja jest o wiele gorszą pandemią niż koronawirus - mówiła Godek w rozmowie z tygodnikiem „Niedziela”.To ja się pytam kto czeka na te chore dzieci często w wyniku ciężkich wad pozbawione świadomości, wzroku, słuchu, możliwości samodzielnej egzystencji. No kto tak czeka? Nieudolne państwo? Dyrektor dps-u gdzie po śmierci rodziców trafi takie dziecko? A może sama pani Godek prowadzi dom całodobowej opieki dla takich dzieci i centrum wsparcia dla ich rodzin i tam czekają? Chyba nikt nie ma wątpliwości o co tej szurnietej babie chodzi( ͡° ʖ̯ ͡°)
O.....l - #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #aborcja #rozowepaski #konfederacja - ...

źródło: comment_1586946705k5aqgxjMUmwUvZEXHtalWF.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
  • 2
@Shatter chyba jesteś nie w temacie( ͡° ʖ̯ ͡°) napisze jeszcze raz: Polskie prawo przewiduje obecnie możliwość przerwania ciąży w trzech wypadkach - kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12. tygodnia ciąży), kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia ciężarnej kobiety lub kiedy badania prenatalne albo inne przesłanki wskazują na duże prawdopodobieństwo nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby, która zagraża jego
  • Odpowiedz
@GodejMiTeresa:

Dziecko które nie słyszy, nie widzi albo ma wadę serca jest gorszym człowiekiem? Z jakiego względu? Albo jaki jest powód żeby zabić dziecko poczęte w wyniku gwałtu? Czemu to dziecko zawiniło ze ma być zabite? [...] Idąc tropem niektórych trzeba by zabijać każdego mężczyznę w promieniu wzroku kobiet zgwałconych bo maja traumę.

Ja #!$%@? widać, że jesteś wielkim teoretykiem, który naczytał się naukowych artykułów. Nie masz pojecia jak takie
  • Odpowiedz
No ale przecież nawiedzeni katolicy sprzeciwiają się antykoncepcji i edukacji seksualnej, więc o czym tu mówić...


@Trojden: TAK DOKŁADNIE, bo przecież żeby być przeciwnym aborcji, to musisz być TYLKO I WYŁĄCZNIE KATOLIKIEM, DO TEGO NAWIEDZONYM. NIKT INNY NIE SPRZECIWIA SIĘ ABORCJI, TAK BYŁO, NIE ZMYŚLAM
  • Odpowiedz
Tej ustawy nie da się w żaden moralny sposób obronić. Gdyby chcieć zastosować tę samą logikę to powinniśmy usypianie zwierząt uznać za morderstwo.


@Flypho:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka
1. Uogólnienie (instantia) – rozszerzanie wypowiedzi przeciwnika poza jej normalne granice (bardziej ogólnikowe twierdzenie łatwiej zaatakować).
  • Odpowiedz
@dymitrop: Nie imputuj mi tego, czego nie stwierdziłem. Dobrze wiem, że ewangelikalni protestanci, Świadkowie Jehowy, Adwentyści Dnia Siódmego i ogólnie większość wyznań chrześcijańskich sprzeciwia się aborcji. Odnosiłem się do naszego, polskiego podwórka, nie do sytuacji na świecie. A konkretnie to odniosłem się do pomysłu Kai Godek i jej towarzyszy z Ordo Iuris, którzy sprzeciwiają się zarówno aborcji, jak i edukacji seksualnej oraz antykoncepcji.
Polska jest krajem na wskroś katolickim, i
  • Odpowiedz
Nie imputuj mi tego, czego nie stwierdziłem


@Trojden: Ale twoja wypowiedź wystarczająco mocno to sugeruje. Celowo napisałeś, że katolicy - w dodatku nawiedzeni - żeby narzucić obraz jakiejś fanatycznej grupy opętanej ideą i głuchą na argumenty. Dzięki temu odstraszasz potencjalne osoby, które się z tobą nie zgadzają, bo wtedy wyjdzie, że one należą do tej "obrzydliwej grupy".

Dopuszczasz do świadomości, że można być ateistą i być przeciw aborcji? Jeśli tak,
  • Odpowiedz
@dymitrop: Wyrwałeś tę wypowiedź z kontekstu i w dodatku krzyczałeś (bo używanie caps locka jest właśnie odpowiednikiem krzyku). Moja wypowiedź odnosiła się do pomysłu Kai Godek i jej kompanii - a jest to kompania jak najbardziej ortodoksyjnie katolicka i konserwatywna. Gdybym odnosił się szerzej do tematu aborcji, to bym napisał coś zupełnie innego. To chyba oczywiste.

Jasne, że są ateiści sprzeciwiający się aborcji - choć wśród ateistów jest znacznie mniejszy
  • Odpowiedz
@dymitrop:
Dobrze to ja ci powiem jaka analogia zachodzi między 2-miesięcznym płodem a dorosłym psem.
Oboje są żywymi stworzeniami.
Oboje nie mogą decydować za siebie.
W obu przypadkach ich "morderstwo" (jak to ładnie nazywacie) motywuje się oszczędzeniem cierpienia (mówimy teraz o aborcji płodów z poważnymi chorobami) ze względu na brak innych opcji.
Gdzie tu ma miejsce jakieś rozszerzenie?
  • Odpowiedz
@Olga_Lengyel: popieram to co piszesz i nie rozumiem choc proboje tych ludzi pro life, strasznie mnie triggeruje ten temat, jesli zabronia aborcji a bym zostala zgwalcona i zaszla w ciaze i nie mogla usunąć lub dziecko byloby chore to predzej bym kupila nielegalne leki poronne czy podjela inne działania zeby ciaze przerwac, a ludzie zdesperowani sa zdolni do wielu rzeczy, i racja niech Ci z pro life zaczna adoptować te
  • Odpowiedz
@Olga_Lengyel: to jest po prostu wyjątkowo zły i mściwy człowiek.
Nienawidzi swojego życia i sytuacji , próbuje doprowadzić innych do tego samego.
Podobny modus operandi co kaczor - nienawiść i chęć zemsty na wszystkich.
regularna ciemna strona mocy.
  • Odpowiedz