Wpis z mikrobloga

Miruny. Takie pytanko. Bo ogólnie penisa czytam, w życiu może 5 książek przeczytałem, ale od kilku lat mam ochotę zacząć czytać więcej, ale na komputerze oczy bolą po jakimś czasie, na telefonie za małe literki i oczy też wysiadają, a płacić 4 dychy za książkę, która może mi się nie spodobać to kiepska wizja. Do biblioteki wiecznie mi daleko i nigdy w terminach się nie mieściłem XD Wymówki głupie ale głównie zajarany jestem właśnie czytnikami ebooków i dostępem do książek bez ruszenia dupy z domu. No i dzisiaj przypadkowo odkryłem #legimi. Warto się pchać w abonament + czytnik? Ktoś ma, używa?
  • 6
@FloweryTaste: pewnie, że warto spróbować. Czytelnictwo to jest bardzo satysfakcjonujące hobby, jednak nawet w e-wydaniu wymaga pewnego zdyscyplinowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie duet dobry czytnik + Legimi bije na głowę tradycyjne książki
@FloweryTaste: spokojnie możesz sprawdzić jak Ci będzie szło. Przy zakupie czytnika online np. na alledrogo masz teraz chyba aż 30 dni na zwrot urządzenia (polecam wybrać taki model, który dobrze wspiera Legimi; ja mam Pocketbook Inkpad 3), a rejestrując się na Legimi z kodem z bloga @Cyfranek masz 30 dni abonamentu Legimi za free (możesz zrezygnować przed końcem jeśli Ci się nie spodoba, wtedy nic nie zapłacisz)
@FloweryTaste: pakiet to jest umowa na 24 miesiące bez możliwości rezygnacji, czyli razem będzie Cię to kosztowało 1441 zł; a w wariancie, który opisałem ja, masz podobne koszty, a czytnik jest o klasę wyżej + możliwość rezygnacji z urządzenia i/lub abonamentu jeśli Ci się nie spodoba, albo np. po czasie się z niego rozmyślisz. Wg. mnie ta druga opcja jest zdecydowanie szczęśliwsza (σ ͜ʖσ)
@FloweryTaste: Na najtańśzy abonament możesz wydawać nawet 20 PLN/mies. jeśli kupisz przez operatora telefonicznego (np. Play). Np. na czytnik Kindle możesz wtedy przegrać 7 e-booków/mies. Albo w przypadku czytnika PocketBook nie ma tego ograniczenia w sztukach na miesiąc, możesz pobrać nawet więcej. Książki (jak z biblioteki) są na czytniku lub aplikacji mobilnej tak długo, jak długo płacisz abonament.

Więcej o wypożyczalni znajdziesz w tym tekście, tam też (pod koniec) odsyłacz na