Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze? Im nic nie można zrobić.
Absolutnie nic, mogą sobie mówić co chcą i kompletnie #!$%@? nic nie można z tym zrobić.

Mam 22 lata, urodziłem i wychowałem się w wolnej Polsce, a czuje się jakbym teraz żył w państwie autorytarnym. I nic nie mogę z tym zrobić.

#tvpis
  • 189
  • Odpowiedz
@Zyvold: są to wartości kultury zachodu która czy tego chcesz czy nie jest oparta na 3 filarach z których jeden to religia chrześcijańska. Są/były kultury gdzie powyższe nie jest jest praktykowane, a dla Ciebie jest to oczywiste bo w tej kulturze wyrosłeś. Chrześcijaństwo rozumiane oczywiście jako nośnik pewnych wartości, a nie uczestnistwo w obrzędach religijnych
  • Odpowiedz
@parooow dzieciaku, do mnie dwa razy strzelali (w stanie wojennym i potem w 1988) - tyś system autorytarny widział, chyba jak przez przypadek włączyłeś history channel.
Siedź na dupie żebyś siebie i innych nie zaraził - skończy się to se pójdziesz na twoje piwko drwala czy w co tam jeszcze wierzysz
  • Odpowiedz
@parooow: mozna stad #!$%@?. przez 4 lata postepowal demontaz panstwa i nikomu to nie przeszkadzalo. ani mlodym, i calej reszcie nieglosujacych, ani pisiorom.

pozostaje stad #!$%@? za godnym zyciem
  • Odpowiedz
@parooow: jak to nie możesz nic zrobić, za jakiś czas kolejne wybory, trzeba wybrać innych.
Pociesze Cię za PO-PSL było duzo gorzej, teraz mamy państwo z dykty wtedy to był chlew obsrany gównem...
A tak już serio nie ma co przeżywać, tylko robić swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I nic nie mogę z tym zrobić.


@parooow: właśnie odwrotnie, praktycznie całe swoje najbliższe otoczenie kształtujesz tylko Ty. czy to wybór studiów/pracy, znajomych, w jaki sposób spędzasz wolny czas praktycznie wszystko co będzie decydowało kim jesteś zależy od Ciebie. Do tego nawet jakby ci przeszkadzało że np urodziłeś się w jakimś biedniejszym regionie kraju, to obecnie jest tyle darmowej wiedzy dostępnej przez interen że przy dużym zaparciu raz dwa można
  • Odpowiedz
@Mrbimbek: przepychanie ustawy antyaborcyjnej jutro? zawłaszczenie sądów? plucie Polokom jak prezes jest ponad prawem i w świcie chodzi sobie po cmentarzu? zakaz wypowiadania się przez pracowników szpitali gdziekolwiek? oplucie służby zdrowia i nagradzanie klaskami? finansowanie górników i inwestowanie w węgiel, podczas gdy inne zawody(np. lekarze czy nauczyciele) są mocno niedopłacane? głosowanie nocą? propaganda TVP? ignorowanie problemu suszy i skrajnie małych rezerw wód gruntowych (nie mówię globalne ocieplenie bo niektórzy mają
  • Odpowiedz