Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, mam aktualnie pod opieką młodego, lvl 6. Jaki macie stosunek do gier u dzieci?


@NewEpisode:
Mam syna w podobnym wieku:
- Sporadycznie Lego Undercover na konsoli. Sesje po ok. 1h na raz. 3-4 razy w tygodniu.
- Sporadycznie jakaś prosta gierka logiczna na PC. Raczej nie więcej, niż pół godziny. Rzadziej, niż raz dziennie.

Zero telefonu, zero tabletu, zero jutuba.

W "normalnych" warunkach około 40min - 1h kreskówek na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thewickerman88: niby tak, ale jednak wierzę że siedzą tu normalne osoby
@RandomowyMirek: dzięki za odpowiedź, dokładnie czegoś takiego oczekiwałem. Kiedy gdzieś pokazałeś mu gry, widzisz jakieś negatywne wyniki tego? Młody ciągle mówi o Minecrafcie, bo w przedszkolu inni grają.
@NewEpisode: ja od znajomych którzy mają dzieci słyszałem że generalnie stara się ograniczyć elektronikę dzieciakom, wszystko mocno limitowane bo wpływa na rozwój dzieciaka. Bez niej lepiej rozwiną kreatywność, wyobraźnię i zdążą nauczyć się życia bez wlepiania oczu ciągle w ekran. Poradzą sobie z nudą gdy nie będzie prądu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thewickerman88: właśnie zastanawiam się czy teraz takie podejście ma sens, bo młody wracając z przedszkola pyta się mnie czy to prawda że w Minecrafcie jest piekło, czyli wychodzi na to że inni już grają w Minecrafta albo oglądają. Czy dziecko nie będzie przez to wycofane z znajomości z niektórymi, przez to że nic nie wie. No i kwestia używania elektroniki w dobry sposób tak jak Mirek wyżej napisał z np grami
Kiedy gdzieś pokazałeś mu gry, widzisz jakieś negatywne wyniki tego?


@NewEpisode:
Nie, ale:
1. Gry wprowadziliśmy stosunkowo niedawno
2. Gra wciąż nie jest dla niego normą - to jest wyjątek, traktowany raczej jako nagroda, a nie codzienność. Musi pytać, czy może zagrać, i odpowiedź wcale niekoniecznie jest pozytywna.

IMHO - patrząc po dzieciach w rodzinie - o wiele gorszy od gier komputerowych jest rak na Youtube.

Minecraft - jako gra -
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RandomowyMirek: młody jak mu pokazałem Minecrafta to właśnie się wciągnął, ale też ogląda jakieś raki na YouTube od czego staram się go odciągać (wojan games czy jakoś tak, bajki z Minecrafta) ale jednak nie zajmuje się jego wychowaniem na codzien - dziecko brata. Dzięki za odpowiedzi, myślę że jesteś dobrym ojcem :)
@NewEpisode: 6 latek 30 min dziennie może spokojnie poświęcić na elektronikę. Ja jestem wrogiem elektroniki do 3 r.ż. potem z odpowiednim nadzorem i w odpowiedniej dawce można a nawet trzeba pokazać jak mądrze korzystać z tego wszystkiego. W rodzinie mam chłopca uzależnionego od telefonu i TV. W tym roku ma 6 lat. Jest nadpobudliwy, ma problemy z mówieniem, nie potrafi się bawić, nie potrafi zjeść bez telefonu, a jak przyjechał do