Wpis z mikrobloga

Wczoraj pobiłem swój rekord eco drivingu! Wynik 3.3 l / 100 km. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opel Astra H, 1.7 CDTI, 100 KM.

P.S. Ogólne wyliczenia z komputera pokrywają się z moimi. Z ostatnich 11 000 km wychodzi mi średnia 6.4l/100 km (60% miasto 40% trasa) na podstawie danych z dystrybutorów. I tak nie tak źle!

#opel #astra #ekologia #oszczedzanie #samochody #diesel #ecodriving #chwalesie
polskicyklista - Wczoraj pobiłem swój rekord eco drivingu! Wynik 3.3 l / 100 km. ( ͡°...

źródło: comment_1586850012A4J00SsfqIedU6tQj1w6Yi.jpg

Pobierz
  • 4
@JerzyDabczak: Silną psychikę to musieliby mieć kierowcy którzy jechaliby za mną... na codzień staram się tego nie robić. W normalnych warunkach skończyłoby się to linczem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A, że panuje ogólny strach przed koronawirusem i milicją to wczoraj było wybitnie pusto, co pozwoliło mi się stosunkowo wolno rozpędzać. Następnie utrzymywałem ok 2000-21000 RPM czyli ok 90-100 km/h na tempomacie. I voila!
@Stanley666: masz może jakiś link do konkretnych danych, badań? Z chęcią bym się zapoznał. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Starałem się przyspieszać stosunkowo delikatnie. Inne zasady, które stosowałem:

->przewidywanie zmian na drodze, światłach, tak żeby niepotrzebnie nie hamować, ani nie przyspieszać gdzie niekonieczne,
->Hamowanie silnikiem gdzie możliwe,
-> Unikanie przyspieszania "pod górę", nabieranie prędkości przed górką i utrzymanie prędkości na podjeździe,
-> Odpowiednie ciśnienie opon.

Myślę, że da