Wpis z mikrobloga

O wyprawie do Czarnoba myśleliśmy od dłuższego czasu. Ale trzeba przyznać, że kopa dał nam jak i wielu innym serial HBO.
Co by nie mówić miejsce jest pomnikiem pamięci ofiar, które dla ratowania świata oddali nam swoje życie. Temu miejscu należy się odpowiedni szacunek.
Wyprawe tam podjeliśmy w Sylwestra majac na dzieje ze uda nam sie uniknać tłumów - tak do Czarnobyla jest całe mnóstow wycieczek. Sylwester był strzałem w dziesiątke. Prócz nas i innej grupy nie spotkaliśmy innych ludzi w zamkniętej strefie.
Zerknijcie na nasze obserwacje a także porady jak wygląda taka wycieczka do miejsca największej katastrofy jądrowej, do miejsca, które trzeba zobaczyć by zrozumieć skale i ogrom tragedii.
Dajcie kopa: https://www.wykop.pl/link/5446843/czarnobyl-plonie-wyprawa-inna-niz-wszystkie-historia-realia-zwiedzanie/

#rudeiczarne #ukraina #rosja #europa #swiat #historia #polityka #podroze #zainteresowania #nauka #czarnobyl
źródło: comment_1586789421Dwq3luzXGWOGYSqPTO0snn.jpg
  • 4
@rudeiczarne Dałem zakop za informację nieprawdziwą, a mianowicie:

 Według naukowców na ustanie samej radiacji, trzeba czekać około 300 lat. Jednak pozostaje problem odpadów promieniotwórczych, w tym przede wszystkim uran, który został uwolniony w wyniku eksplozji. Na to, by uran przestał zagrażać życiu, trzeba czekać ok. 240 tysięcy lat! Zatem życie w zonie tak naprawdę nigdy nie będzie bezpieczne!
@SpawaczPolimeru zgadza sie. Aczkolwiek pomimo ze strefa jest wykluczona czesc mieszkancow powrocila do swoich domow pomimo zakazow i mieszka dzisiaj w domach bez wody, ogrzewania i pradu. Sam Czarnobyl jest zmieszkany przez ok. 3000 ludzi ktorzy zajmuja sie strefa i utrzymaniem sarkofagu oraz pracami pod nim. Rotuja do mieisac u wtedy przyjezdza kolejna zmiana ludzi.
@rudeiczarne Skoro się zgadzacie, że to informacja nieprawdziwa to czemu tak piszecie?

Domy mają wodę (studnie) oraz ogrzewanie (palą drewnem w piecach), czyli jak... prawie na każdej wiosce na Ukrainie.

Byłem i wiem jak to wygląda. Nie musicie aż tak dodawać dramatyzmu, aczkolwiek wiem, że chcecie w ten sposób zaciekawić czytelnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpawaczPolimeru bo pomimo zakazow ze strefa nie moze byc zamieszkana ludzi powrócili do swoich domow nielegalnie. Na chwile obecna nie ma możliwości zamieszkania w strefie na stale :) to sa wyjatki i kiedy Ci ludzie odejda strefa bedzie pozbawiona rodowitych mieszkancow. Miasto Czarnobyl jest wyjatkiem ale tam mieszkaja pracownicy sterfy. A co do rozpadu radioaktywnych izotopow z punku widzenia naukowego strefa bedzie skazona przez tyle lat jak piszemy. Nauki nie oszukasz :)