Wpis z mikrobloga

@Atreyu: czemu przesadzam?

@bigger: pytanie jak tanimi gratami. Bo tanio to się robi Stage 2 w 3.0 TFSI. Tunerzy wołają ze 4k, ale śmiało można z tego zejść.

@ponurytraktorzysta: czemu? Wydaje się że to dużo, a tymczasem auto ma osiągi porównywalne do 300 konnego Golfa R.

@bigger: myślałem o 335i albo 535i ale budżet chyba trochę bardziej nie ten, no i te 2 turbiny które podobno padają jak
@komoornik jesli chodzi o kase to tfsi bedzie najtansze. Za to hemi mozna zrobic w rozsadnych pieniadzach na 800+

Z tuningu BMW juz dawno wypadlem. Ostatnio robiłem zwyklego chipa u siebie. W wtedy mialem 535d
@komoornik: C6 z 3.0 TFSI da się w ogóle kupić fajnego poniżej 30k? Nie śledzę za bardzo polskiego rynku, ale szybki rzut oka na otomoto i to raczej 40+ pakiet startowy. Na tańsze egzemplarze aut tego typu nie warto ani patrzeć, ani nawet splunąć, bo w Polsce tanie czy A6, czy 5er to auta zajechane do granic możliwości.

Druga sprawa: C6 prowadzi się jak tapczan. Znaczy wygodne daily, ale to prawie
@ponurytraktorzysta kupowanie takich mocnych aut w tak małym budżecie to jest proszenie się o kłopoty imo. Przecież z mocą idą inne rzeczy w parze zwykle. Mocniejsze heble czy zawias , wymiana tego jest czasem kilkukrotnie droższa jak w podstawowych wersjach. Wolałbym zostać przy tych 250-300km i doprowadzić auto do perfekcji.
@ponurytraktorzysta: równie dobrze możesz taką kasę przejeść, przepić, albo przepalić. Wydać na nowe meble do salonu, wycieczkę zagraniczną, albo kupić sobie naprawdę drogi zegarek - ale dyskusja chyba nie powinna iść w tę stronę

Moc bardzo szybko powszednieje, a sam wykorzystuje często trochę ponad 5s do setki w seryjnym aucie jadąc po bułki czy do pracy i docelowo planuje właśnie 400-500 w aucie na ulicę.

Dłubanie 3.0TFSI na 400+ to nie
@Atreyu: nie mówię że poniżej, ale w okolicy 30k. Rozglądam się na rynku i takie auta się przewijają. Trafiają się np jakiś PL salon z wyższym przebiegiem, ale to dla mnie nie problem.

Znam takie A6 C6 prawie na wylot, zrobiłem takim autem kilka tys km i wiem że to kanapa. Ale fakt że nie ten budżet raczej aby myśleć o czymś z na prawdę fajnymi osiągami co dodatkowo jeszcze skręca