Wpis z mikrobloga

Jaki ciekawy użytek można zrobić z linuksa? Co jakis czas nachodzi mnie zeby go sobie wypalć na pendrive i troche poużywać, ale potem pytam siebie, co mi to da, co moge na nim ciekawego zrobić i mój mózg nie przesyła żadnej informacji zwrotnej

#linux #informatyka #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lastro: Do serwerów nie ma w sobie równych
Dla desktopa? Normalny system operacyjny. To co możesz zrobić w większości na Macu / Windzie możesz zrobić na Linuxie.
Wszystko według preferencji.
  • Odpowiedz
Dla desktopa? Normalny system operacyjny. To co możesz zrobić w większości na Macu / Windzie możesz zrobić na Linuxi


@matejss: No nie bardzo. Nie moge na nim zainstalować chociażby programow od Adobe ani gier, więc jeśli nie ma nic wyjątkowego do zaoferowania, to nie ma sensu go używać
  • Odpowiedz
@lastro: jak dla mnie Linux jest dobry jako serwer. Wymaga niewiele zasobów dla samego siebie, wszystko da się zrobić z poziomu konsoli i jest stabilny.
Jako system do codziennej pracy to jest jakieś nieporozumienie.
Jak chcesz się pouczyć konsoli to zachęcam do instalacji WSL pod Windowsem 10.
  • Odpowiedz
@lastro: Dlatego napisałem, że w większości. Linux nie może robić niektórych rzeczy co windows / mac a mac / windows nie mogą robić niektórych rzeczy co linux.
Dlatego napisałem, że według preferencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lastro:
USB z jakimś Linuksem to przydatne narzędzie, które łatwo pozwala dostać się do komputera i zestawu wybranych aplikachi, nawet jeśli system jest popsuty. Poza naprawą i diagnostyką, można tego użyć żeby mieć swoje programy z konfiguracją na komputerach innych ludzi.

Na desktopie polecam pobawić się KDE, czyli środowisku które ma wygodną obsługę pulpitów wirtualnych, ładne efekty, najlepszy manager plików i całą masę opcji które sprawiają, że z pulpitu korzysta się lepiej, a których nie znalazłem nigdzie indziej.
Polecam też poduczyć się trochę podstaw systemu, które w połączeniu z pisaniem własnych skryptów (tu python jest dobrą opcją) ułatwiają pracę. Ja mam masę konwerterów dostosowanych do moich konkretnych
  • Odpowiedz