Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kulu obiecałem że zawołam Cię jak mnie weźmie na haftowanie, więc wołam ;). Dzisiaj mi przyszły materiały, póki co narysowałem sobie siatkę na kanwie i teraz się męczę, żeby ją zapiąć do ramkotamborku (kupiłem taki zamiast zwykłego tamborku, bo chcę to już w nim zostawić). Zrobiłem sobie wzór z Baby Yody na stronie pic2pat.com (to ma być dla konkretnej osoby i dlatego taki wybór ;)) i jak uda mi się zapiąć kanwę to może kilka krzyżyków dzisiaj jeszcze postawię ;). Postaram się pokazywać postępy, o ile jakieś będą i będę z nich zadowolony ;). Masz może jakieś rady dla początkującego? Np. jak to zapiąć na ramkotamborek? :D A jeśli ktoś inny jakieś ma to z każdej chętnie skorzystam :).
#haft #haftowanie #rekodzielo
Kaczorra - @kulu obiecałem że zawołam Cię jak mnie weźmie na haftowanie, więc wołam ;...

źródło: comment_1586542647F6q4xIkKMLFu9hHqqYkwuv.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Kaczorra: pamiętaj o dobrym naprężeniu materiału - unikniesz "falek" wokół wzoru, a w dodatku samo haftowanie będzie prostsze. sprawdź też koniecznie, czy wzór zmieści Ci się w tamborku (w hafcie krzyżykowym raczej nie oszukasz ilości dostępnych "pikseli") i czy nie wymaga przypadkiem centymetra czy dwóch pustej przestrzeni dookoła, co by całość wyglądała bardziej estetycznie; margines potrafi czasami zdziałać cuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rozwielitki: po kilkunastu minutach ledwo udało mi się zapiąć kanwę do tamborku, musi być jaka jest, drugi raz tego już nie zapnę ;). Ale jest dość napięta, powinno być ok.
Jak zamawiałem wszystkie przyrządy i materiały pomierzyłem czy wzór zmieści mi się w tej ramce i było w porządku, a przed chwilą się wystraszyłem, bo przez moment uszy mi wychodziły za obrys ramki. Na szczęście tylko mi się wydawało, pozaznaczałem najbardziej
  • Odpowiedz
@rozwielitki: o, nie wiem tylko jak na początku mocować mulinę z tyłu kanwy. Na filmikach używają jakiejś innej kanwy, da się przez nią przewlec tak, żeby nie było widać z przodu, a na tej mojej (konkretnie ta: https://www.coricamo.pl/akcesoria-i-materialy/41594-kanwa-usztywniana-gest-44-10-cm-11-ct-kolor-bialy.html ) są duże otwory, a fragmenty materiału są bardzo wąskie i bardziej przypominają takie cienkie tasiemki niż szeroką warstwę materiału i nie mam tam jak zapleść nici na początku. Może tu masz jakieś
  • Odpowiedz
@Kaczorra: mi zazwyczaj wystarczy mocowanie za pomocą zwykłego, prawilnego supełka z tyłu kanwy - ale przy dość luźno tkanym materiale to rzeczywiście może być problem. nie mam wiele do czynienia z haftem krzyżykowym, ale na szybko przetestowałam kilka opcji na kawałku tiulu, gdzie również do pewnego stopnia prześwituje bałagan z "roboczej" strony tamborka: spróbuj zostawić nieco dłuższy kawałek muliny z tyłu, a kiedy postawisz kilka krzyżyków, po prostu przewlecz go przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaczorra: super. Materiał na tamborku musi być mocno napięty. Ja też robię zwykłe supełki. Używam kanwy 14 ct i na niej tego nie widać. Ty masz trochę większe oczka 11ct i też zostawiłabym dłuższe nitki i potem jak się da zawiąż supełki. Pamiętaj aby krzyżyk zawsze szedł w tę samą stronę, bo taka prosta pomyłka psuje efekt. Z chęcią pooglądam postępy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imyodda: o, ciekawe. Używam 6 nitek, więc musiałbym rozplątać mulinę i zrobić na niej pętelkę, ale to chyba nie będzie problem. Może tak spróbuję, dzięki :)
  • Odpowiedz
@Kaczorra najlepiej jak sobie wyciagniesz 3 nitki (po jednej wyciągać w górę a nie na boki, wtedy się mniej plącze) i złóż na pół, pętelka gotowa. :)
  • Odpowiedz