Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję rady.

Załączam mój bieżący setup na zachętę :)

Chcę sobie zbudować serwer plikowy (unraid), i nie jestem w stanie znaleźć żadnej sensownej obudowy. Wymagania:

- 12-24 bay
- 2-4 U
- płytka (max 55cm głębokości)
- chcę żeby kieszenie na dyski były "na płasko", a nie w pionie

Problem w tym, że nie jestem w stanie nic znaleźć w sensownej cenie. Wszystko zaczyna się od paru tysięcy za różne SuperMicro. Na polskim rynku są albo jakieś stare poleasingowe rzęchy (najcześciej 65cm głębokości), albo bez hotswapów. A mi chodzi o samą obudowę + backplane, ewentualnie zasilacz, z ładnym frontem.
Więc podsumowując, skąd bierzecie obudowy??

#homelab #serwery #sysadmin #nas #komputery
sitos - Mireczki, potrzebuję rady.

Załączam mój bieżący setup na zachętę :)

Chc...

źródło: comment_1586533478HyDdrYxpQemv8Qc9iLrUGh.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korni007: to Connect Box od UPC, mam plan żeby kiedyś go dać w tryb bridge i postawić sobie pfsense.
Ale nie jest to bardzo pilne, bo podstawy jakieś są. Oddzielnia sieć gość, przekierowania portów, wszystko śmiga w miarę dobrze.
  • Odpowiedz
@sitos bez swojego sprzętu to jak bez ręki :d jak działa to spoko :d switch z poe? Zaraz zleci się jakiś Cisco fanatyk i będzie Ci #!$%@? że tplink to gówno XD co oczywiście jest nieprawda
  • Odpowiedz
to model TP-LINK TL-SG1016D. Zupełnie podstawowy, ale skusił mnie bo był tani na morelach i miał odkrecane skrzydełka do zamontowania w racku (wtedy nie miałem jeszcze szafy)
  • Odpowiedz
to model TP-LINK TL-SG1016D. Zupełnie podstawowy, ale skusił mnie bo był tani na morelach i miał odkrecane skrzydełka do zamontowania w racku (wtedy nie miałem jeszcze szafy)


@sitos: bardzo normalny świcz ;) Tylko są wersje z chłodzeniem aktywnym (hatfu na ten 5v wyjący wentylatorek) oraz z dziurkowaną siatką po obu stronach i bez wentylatorka.
  • Odpowiedz
jak nie potrzebujesz podzespołów to wywal ze środka płytę i masz obudowę.


@maciejkaczkowski: @sitos: bardzo fajny sprzęcik, zwłaszcza za tą cenę, chyba że ktoś potrzebuje dane z tylu dysków jeszcze przetwarzać w jakieś przedziwne sposoby. Robiłem na takich (lub podobnych, nie pamiętam który amd tam siedział) NASy i chodzą długo i szczęśliwie.
  • Odpowiedz
@maciejkaczkowski: mój problem z tym co zlinkowałeś jest taki, że nie wiadomo co to za model backplane. Niby jest jakiś obrazek, i widać porty do dysków i do zasilania. Ja w to włożę normalnie kable SFF 8087 i podepnę pod jakieś hba? Jakie mogą być prędkości?
  • Odpowiedz
@sitos tplinki są spoko, u mnie dają radę, a nie powiem, bo dostaja w #!$%@? ;) akurat używam z serii jetstream t1600 @hrumque dla ciebie i dla mnie normalny - dla pseudo wyjadaczy nie. Zara ci powie że to chińskie, że niestabilne, że do dupy i by tam Cisco wsadził bo takie fajne, i wogole. Wielcy profesjonaliści #!$%@? jeden certyfikat ccna i #!$%@? wielcy Cisco technicy XD po Cisco to
  • Odpowiedz
Zara ci powie że to chińskie, że niestabilne


@korni007: prawda jest taka, że to sprzęt "entry level" i jest robiony po taniości. Sam ich używam, ale dlatego, że dostałem lub na-od-kupowałem tego w stanie niedziałającym, tuż po gwarancji, w cenie złomu, a 99% awarii to były spuchnięte kondensatory. Spuchnięte, bo się przegrzewały, bo pewnie od roku chodziły z zatartym wentylatorkiem (bardzo badziewny, wysokoobrotowy i słaby mechanicznie).
Bardzo rzadko uwalony port
  • Odpowiedz
@hrumque ja nie narzekam, chodzą mi niektóre już po 5-6lat, na moje potrzeby wydajnościowo dają radę, Cisco mi niepotrzebne, bo w tej kwocie mam dwa a nawet trzy TP-linki.
Pozdrawiam Cisco debili z tego komentarza ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz