Wpis z mikrobloga

#matura Czemu każdy się tak sra o te matury teraz? Jeśli uczyłeś się uczciwie i systematycznie przez te 3 lata to zdasz dobrze i dostaniesz się na wymarzone studia. Nie ważne czy będziesz zdawać w maju czerwcu czy wrześniu. Obecna sytuacja jest dobrą szkoła życia bo pokazuje na jak wiele rzeczy nie mamy żadnego wpływu, a próba zmienienia ich jest równoznaczna z waleniem głowa w mur. Nie stresujcie się, odpoczniecie psychicznie i nie wychodźcie niepotrzebnie z domu, a za jakiś czas sytuacja wróci do normy i wszyscy zdamy maturę z takim wynikiem na jaki sobie zapracujemy. Wiele osób z mojego rocznika ciska się się ministra o to, że nie podał dokładnego terminu matur. A co on miał je z fusów wywróżyć? Nikt nie ma pojęcia jak będzie wyglądała sytuacja za 2,3 tygodnie. Pamiętajcie nie przejmujcie się rzeczami na które nie macie żadnego wpływu
  • 14
@XxMaxiKingxX: i to #!$%@? ze jak uczyłeś się 3 lata to musisz zdać kozacko no nie koniecznie stres jednak nie podeszły tematy a będzie drugi co się uczyl średnio przez 3 lata ale tematy podeszły lepiej , dobrze radzi sobie ze stresem i zda dobrze , wkurza mnie strasznie takie gadanie a bo się nie uczyłeś , na wynik na maturze wpływa bardzo dużo czynników poza uczeniem się przez 3 lata
@Kuba1005: @Vafik: nie wiem czy zrozumieliście ale pisząc ten post sam jestem tegorocznym maturzysta. Jeśli patrząc na ciągłą powtarzalność tych matur, będąc po 3 latach nauki nadal nie jest się w stanie nauczyć się tych samych tematów to coś jest wtedy serio nie tak
@XxMaxiKingxX: To jest też kwestia dalszych planów. Gdyby matura była w maju, można wcześniej próbować ogarnąć sobie jakąś pracę, mieszkanie czy cokolwiek. Teraz może być tak, że w okolicach sierpnia poznasz wyniki matury co może skutecznie skomplikować komuś życie.
i to #!$%@? ze jak uczyłeś się 3 lata to musisz zdać kozacko no nie koniecznie stres jednak nie podeszły tematy a będzie drugi co się uczyl średnio przez 3 lata ale tematy podeszły lepiej , dobrze radzi sobie ze stresem i zda dobrze , wkurza mnie strasznie takie gadanie a bo się nie uczyłeś , na wynik na maturze wpływa bardzo dużo czynników poza uczeniem się przez 3 lata


@Kuba1005:
@MrXavery niektórym zależy byle zdać, a niektórzy jak już ktoś wyżej wspomniał, walczą o każdy procent na rozszerzeniu, żeby gdzieś się dostać ;)