Wpis z mikrobloga

Ojciec właśnie stwierdził, że powinni odwołać matury i przyjmować na studia na podstawie świadectw ze szkoły średniej xD matka i siostra go popierają, a ja jeden tłumaczę jakie to by było niesprawiedliwe. Oczywiście wjazd na mnie, że co ja tam wiem, zawsze muszę mieć rację, muszę się mądrzyć, będę miał własne dzieci to zobaczę (tylko co?) itp. Dodam, że jako jedyny w rodzinie mam wyższe wykształcenie, a pewnie nie dostałbym się nas studia techniczne ze średnią 3.0 na koniec licbazy. Cała sprawa nie dotyka nas osobiście, po prostu staram się myśleć z perspektywy maturzystów i tego w jakiej sytuacji się znaleźli. Zapraszam do dyskusji, bo może nie mam racji, a nauczyciele są zawsze sprawiedliwi, a poziom w szkołach równy. Moim zdaniem, już sensowniejsze byłyby egzaminy wstępne na uczelnie, o ile niemożliwe będzie zorganizowanie matur przed rokiem akademickim.
#matura #koronawirus
  • 67
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ravastin: moim zdaniem powinni zaorać maturę i zrobić egzaminy wstępne - od napisania matury może sie dużo zmienić i możesz nie wybrać przedmiotów, ktore po czasie jednak chciałbyś miec i cyk matura od nowa, a tak to egzamin wstępny zmuszałby przyszłego studenta do opanowania podstaw materiału na kierunek i nie byłoby problemu. Ewentualnie matura podstawowa żeby była motywacja do przyswojenia jakiejkolwiek wiedzy ze szkoły
  • Odpowiedz
@Ravastin: Robiłem świąteczne porządki. Znalazłem swiadecto z 3 klasy LO. Zachowanie nagannne. Masakra. Chemia dopuszczający - znałem się na tym lepiej od uczniów z bdb, matematyka dopuszczający. Matura z niej. Wtedy można było wybrać, podstawowa, ale najlepiej w szkole. Gdybym miał bez matury składać na studia to bym się w życiu nie dostał.
  • Odpowiedz